Атомна енергетика

Агентство «Moody’s» знизило рейтинг гібридного боргу компанії «EDF» до майже «сміттєвого» рівня

Агентство «Moody’s» знизивши рейтинг EDF на одну сходинку спричинило падіння 10-мільярдного гібридного боргу компанії до майже спекулятивного рівня, що створює ризик для його рефінансування.

*Рішення (Hinkley Point) «Хінклі Поінт» може означати подальше зниження рейтингу
*«Арева», податок на викиди вуглецю, продаж активів також несуть ризики для кредитного статусу
*10 млрд. євро гібридного боргу, який знаходиться на «сміттєвому рівні» буде важко рефінансувати

У четвер ввечері агентство «Moody’s» знизило рейтинг пріоритетного боргу до А2 з А1, залишивши його на рівні підвищеної середньої категорії, проте безстроковий субординований (гібридний) борг був скорочений до Baa2, що знаходиться всього на два рівні вище «сміттєвого».

Агентство «Moody’s» зберегло негативний прогноз щодо рейтингу «EDF» і попередило, що може ще більше понизити його, якщо «EDF» продовжуватиме реалізацію проекту ядерного реактора вартістю 18 млрд. фунтів стерлінгів (23 млрд. євро) в Британії.

Генеральний директор Жан-Бернар Леві в четвер повідомив акціонерів «EDF», що планує прийняти рішення відносно «Хінклі Поінт» у найближчі місяці.

Агентство «Standard & Poor’s» попередило у жовтні, що може знизити рейтинг «EDF», якщо вона наполягатиме на проекті.

Минулого місяця Леві сказав, що гібридний борг є «ахіллесовою п’ятою» компанії, що робить баланс «EDF» надзвичайно нестійким.

Колишній фінансовий директор «EDF» Томас Пікмол, який залишив «EDF» в березні через побоювання щодо фінансових ризиків «Хінклі Поінт», сказав минулого тижня, що «EDF» повинна зробити все можливе щоб уникнути значного зниження рейтингу, що може спричинити падіння гібридного боргу в зону «сміттєвого» рівня, ускладнюючи його рефінансування з 2020 року.

«EDF» має 37 млрд. євро чистого боргу, за винятком гібридного. Гібридний борг має подібні інвестиційним характеристики, такі як можливість емітента відкладати виплати.

Кредитні аналітики кажуть, що «Хінклі Поінт» є одним з багатьох ризиків для рейтингу «EDF» і, що низькі тарифи на електроенергію лягають важким тягарем на плечі компанії.

Агентство «Moody’s» заявляє, що може ще більше знизити рейтинг, якщо «EDF» не вдасться досягти прогресу у скороченні витрат, продажі активів та збільшенні капіталу, або, якщо плани Франції щодо податку на викиди вуглецю не будуть виконані.

Податок на викиди вуглецю підвищив би конкурентоспроможність «EDF» на ринку з її низьковуглецевими ядерними установками, але поки незрозуміло, коли він буде введений.

Агентство «Moody’s» попередило, що може також знизити рейтинг, якщо «EDF» буде схилятись до виконання зобов’язань перед компанією «Арева», ядерний реактор якої вона планує купити.

«Арева» має претензії на загальну суму у декілька мільярдів євро, пов’язані із затримкою реалізації проекту реактора у Фінляндії. «EDF» заявляє, що не прийматиме їх, проте переговори між «Арева» та її фінським клієнтом застопорилися, а будь-яка допомога держави може розглядатися як незаконне субсидіювання.

«Moody’s» також попередило, що ще більший тиск може виникнути, якщо рейтинг французьких державних облігацій буде знижено, якщо відносини «EDF» з урядом зміняться.

Оскільки «EDF» на 85% перебуває у державній власності, «Moody’s» присвоїло пріоритетному боргу «EDF» рейтинг на дві сходинки, а її гібридному боргу на одну сходинку вище порівняно з автономною кредитною надійністю.

Автор: Герт де’Клерк
Джерело: reuters.com