Атомна енергетика

Проект АЕС Моховце коштуватиме більше, ніж очікувалося, за прогнозом Словаччини

Витрати на будівництво АЕС Моховце у Словаччині, яке має бути завершено до 2018 року, на думку міністра економіки країни будуть значно більшими, ніж заплановані урядом 4,6 млрд євро ($ 5 млрд).

Будівництво АЕС, яке постійно потерпає від затримок і надмірних витрат коштів, веде словацький виробник електроенергії – компанія Slovenské Elektrarne (Словацькі електростанції), більша частка якої належить італійській компанії Enel.

Бюджет вже виріс до 4,6 млрд євро з початкової суми – 2,8 млрд євро, що частково сталося через нові заходи з підвищення безпеки після аварії 2011 року на АЕС Фукусіма у Японії.

“На вчорашній зустрічі представники компанії Slovenské Elektrarne натякнули, що можуть біти і додаткові витрати,” – сказав агентству Reuters Міністр економіки Петро Зігa перед щотижневим засіданням Кабінету міністрів у Братиславі. Він провів зустріч з керівниками Slovenské Elektrarne у вівторок, і то була перша зустріч з моменту його вступу на пост Міністра економіки у березні.

Уряд Словаччини має 34-відсоткову частку в компанії Slovenské Elektrarne і повинен схвалити будь-які зміни до бюджету.

За словами прес-секретаря компанії Enel, яка володіє 66 відсотками Slovenské Elektrarne, – команда компанії зараз працює над аналізом нових проектних витрат.

У листопаді Slovenské Elektrarne заявила про те, що З-й блок АЕС має бути введений в експлуатацію уже до кінця цього року, або на початку 2017, а 4-й блок – через рік.

У грудні Компанія Enel підписала контракт з чеською енергетичною компанією EPH про продаж у два етапи своєї частки в компанії Slovenské Elektrarne : спочатку 33 відсотки, а решту – після того, як буде завершено будівництво на АЕС Моховце.

Лівоцентристський уряд Словаччини вже давно заявив про те, що буде домагатися більш значної ролі для компанії Slovenské Elektrarne, але, будучи під тиском Enel, він вимушений не продавати свою частку повністю, допоки Проект Моховце не буде завершено.

За узгодженістю з Enel і урядом Словаччини, компанія EPH погодилась продати уряду 17 відсотків своєї частки Slovenské Elektrarne.

Для того, аби прийняти рішення про збільшення своєї долі до 51 відсотка, у словацького уряду буде ще шість місяців після завершення Проекту Моховце.

Крім того, уряд матиме переважне право на покупку всієї компанії Slovenské Elektrarne, якщо EPH вирішить її продати.
($ 1 = 0.8974 євро)

(Звітність надала Тетяна Янцарикова, редагування – Сюзан Фентон).

Джерело: reuters.com