Атомна енергетика

Франція імпортувала «рекордні обсяги» електроенергії під час перебоїв у роботі АЕС

карта сейсмичності та реакторів у ФранціїЗа повідомленням, яке з’явилося в пресі у понеділок, «Франція імпортувала «величезні» об’єми електроенергії, щоб компенсувати дефіцит виробництва атомної електроенергії у країні протягом жовтня та на початку листопада.

Повідомлення, опубліковане у французькому щоденному виданні «Les Echos», посилається на слова голови ради директорів французької енергетичної компанії «RTE» Домініка Меілларда щодо того, що державна енергетична компанія «EDF» вимушена імпортувати «рекордні обсяги» електроенергії.

У газеті зазначається, що виробіток електроенергії низький, оскільки технічні негаразди на декількох АЕС призвели до продовжених періодів технічного обслуговування, в результаті чого деякі реактори були відключені довше, ніж на планові періоди.

Нещодавнє зниження температур понад сезонні норми погіршило цю ситуацію, додає вона. Протягом року готовність французьких ядерних реакторів до роботи впала до 80% – «свого найнижчого рівня за останні вісім років», зазначено у повідомленні.

Як стверджує газета «Les Echos», уже в жовтні Франція збільшила обсяги імпорту електроенергії на 143% та зменшила її експорт на 21% і «такий розвиток подій, очевидно, цієї зими повторюватиметься доволі часто».    Згідно із повідомленням, найбільша неприємність «EDF» стосується очистки парогенераторів. У компанії проблеми з реакторами на АЕС у Буже, Шиноні, Круа, Палуель і Сен-Албені.

За останніми даними, одержаними від «EDF» у п’ятницю, близько 13% загальних ядерних енергопотужостей Франції наразі є відключеними. Згідно із відомостями, одержаними від «EDF», сім реакторів потужністю 7900 МВт із загальної номінальної у 62720 МВт було зупинено за тиждень до 23 листопада.

На жаль, безпосередньо в понеділок, у день публікації повідомлення, нам не вдалося отримати коментарі щодо нього ні від «RTE», ні від «EDF».