Атомна енергетика

Компанія EDF сподівається запустити більше ядерних реакторів до кінця цього року

edf_2009061813 жовтня, після того, як стало відомо, що Франція може зіткнутися з проблемою недопостачання електроенергії цієї зими, Головний виконавчий директор французької компанії EDF[1]  висловив надію, що вже до кінця року стане можливим запуск більшого числа ядерних реакторів, роботу яких було призупинено.

«Ми працюємо над тим, щоб реактори, які знаходяться зараз у режимі відключення, відновили свою роботу з виробництва електроенергії» –  сказав журналістам Жан-Бернар Леві цього четверга.

«Ми продовжуємо проводити демонстрації разом з ASN[2] і сподіваємося, що вже до кінця цього року на деяких реакторах відновиться виробництво електроенергії»,  – заявив Леві.

ASN –  Французький орган з спостережень за ядерною безпекою, був запрошений компанію EDF перевірити 12 реакторів, які можуть містити високу  концентрацію вуглецю у головках каналу парогенератора, що, як було сказано, може послабити стійкість реакторів.

Через побоювання дефіциту енергопостачання ціни на електроенергію різко підскочили протягом останніх тижнів.

На даний час 20 з 58 французьких ядерних реакторів зупинені для планового або обов’язкового технічного обслуговування на різні терміни, починаючи від кількох днів до декількох тижнів, а деякі, у той самий час, – працюють у режимі зниженої потужності.

Результатом цього стало відключення близько 34 відсотків французького ядерного потенціалу.

«У нас насправді зараз більше відключених реакторів, ніж було зазвичай о цій порі року», – сказав Леві.

«Продовжувати надавати всю необхідну для домівок Франції електроенергію –  це наш обов’язок».

В останні дні, за його словами, Франція, яка виконує функцію чистого експортера електроенергії в річному обчисленні, збільшила її імпорт в умовах зростаючого попиту через холодну погоду.

Автор: Бейт Фелікс

Джерело: reuters.com

[1] Електрисите де Франс (фр. Électricité de France) або EDF – найбільша державна енергогенеруюча компанія Франції і найбільша в світі компанія-оператор атомних електростанцій.

[2] ASN  Орган з ядерної безпеки Франції, що несе відповідальність за регулювання ядерної безпеки та радіаційного захисту у Франції