Атомна енергетика

Після провалу ядерного проекту в США, Компанія Hitachi зазнає збитків на суму 70 мільярдів ієн

Електронний гігант Hitachi Ltd. почав втрачати десятки мільярдів ієн в поточному фінансовому році через свій вихід з проекту розробки нового методу збагачення урану, яким мало займатись спільне підприємство в Сполучених Штатах.

Прогноз про збитки компанії Hitachi було розголошено 1 лютого, незабаром після того, як компанія Toshiba Corp. зробила аналогічну заяву минулого місяця про дефіцит бюджету, що виник через її бізнес у ядерній енергетиці.

Компанія Hitachi, як очікується, повідомить з часом про свої збитки у 70 мільярдів ієн (620 млн $), не пов’язані з операціями. Проте, на конференції з питань діяльності  та новин компанії у третьому кварталі Мітсуакі Нішіяма – старший віце-президент конгломерату, головний офіс якого знаходиться в Токіо, сказав, що книги звітності за 2016 фінансовий рік будуть закриті до кінця березня поточного року.

Дефіцит в значній мірі був спричинений виходом спільного підприємства GE Hitachi Nuclear Energy Inc. з проекту по збагаченню урану. У зв’язку з рішенням про вихід, Hitachi не очікує більше ніякого прибутку від компанії у Північній Кароліні, в якій вона мала 40 відсотків прибутку, а решту –  в General Electric.

Після того, як було визначено суму збитків, вартість частки СП Hitachi становила всього близько 11 мільярдів ієн.

Незважаючи на похмурі новини, Нішіяма заявив, що «ризиків великого дефіциту більше не існує».

Коли компанії Hitachi та General Electric запустили спільний бізнес по збагаченню палива, вони  очікували на будівництво більшого числа атомних електростанцій. Проте, замовлення, як виявилось, були млявими по всьому світу, і це змусило компанії відкласти проект будівництва.

Тим не менш, компанія Hitachi і надалі буде дотримуватись своїх планів щодо ядерної енергетики. Вона заявила, що планує продовжити здійснення свого проекту будівництва атомної станції у Великобританії, для якого буде забезпечено ретельний контроль витрат.

Автор: САТОШІ СЕЛЛ\штатний кореспондент
Джерело: asahi.com