Атомна енергетика

На ХАЕС до 2025 року планують побудувати третій енергоблок

Хмельницька атомна електростанція планує введення в експлуатацію третього енергоблоку в 2025 році.

Про це 18 липня заявив генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко на зустрічі з представниками компанії Deloitte & Touche.

“У цінах станом на 5 травня 2007 року вартість добудови енергоблоків №3 і №4 оцінюється в суму 72,437 млрд гривень, а введення в експлуатацію енергоблоку №3 планується в 2025 році. На сьогоднішній день техніко-економічне обґрунтування відкориговано з використанням реакторної установки чеської компанії Skoda JS і вже пройшло всі експертизи, і може бути затверджено в установленому порядку”, – заявив Панащенко.

За його словами, фінансування реакторної установки буде відбуватися за рахунок кредитів від чеських банків.

Також він додав, що більшість робіт і обладнання, необхідного для добудови енергоблоків, буде проводитися на території України.

Читайте: Насалик перерахував бажаючих добудувати ХАЕС
Панащенко зазначив, що компанія “Турбоатом” (Харків) за свій рахунок вже на 70% виготовила турбіни для енергоблоків №3 і №4.

Раніше “Енергоатом” домовився з компанією UJV Rez (Чехія) про підготовку вихідних даних для коригування техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) добудови енергоблоків №3 і №4 ХАЕС.

Джерело: lb.ua

Додаткова інформація:

ŠKODA JS — компанія, що випускає обладнання для атомної енергетики та нафтохімії. З 2004-го року власником ŠKODA JS є міжнародна компанія «Объединённые машиностроительные заводы» з головним офісом в Москві.

Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені в 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей у західних областях України.