Атомна енергетика

Екологи проти сховища у Чорнобильскій зоні

Громадські організації стурбовані заявами керівництва "Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом" про розгляд проекту будівництва сховища для відпрацьованого ядерного палива (СВЯП) в Чорнобильській зоні. 

Замість спорудження централізованого СВЯП екологічні організації пропонують будувати сховища біля кожної атомної електростанції окремо. Це має зменшити ризик для населення від перевезень радіоактивних матеріалів по території країни. Така можливість розглядалася і не була значно дорожче ніж створення центрального СВЯП. 

«Ми не можемо змиритися з тим, що «Енергоатом» пропонує перетворити Чорнобильську зону на могильник для радіоактивних відходів, яким по суті є відпрацьоване ядерне паливо, – каже Дмитро Хмара з Національного екологічного центру України, – Кожна станція має відповідати за відходи, які вона створює, а не перекладати цю відповідальність на державу.» 

Зважаючи на вплив запропонованого будівництва на населення усієї країни, екологи наполягають на проведенні громадських слухань у Києві.  

«Складається враження, що НАЕК "Енергоатом" намагається провести слухання лише зі своїми співробітниками у місті Славутичі. Таке рішення не може бути прийнято без повноцінного громадського обговорення, якого енергетики всіляко намагаються уникнути,» – наполягає Хмара.  

За додатковою інформацією звертайтеся:

Дмитро Хмара, Національний екологічний центр України

dmytro.khmara[AT]necu.org.ua, 8 (044) 5070616