Атомна енергетика

«США не будуватимуть нових атомних енергоблоків через високу вартість», – керівництво корпорації «Exelon»

Через високу вартість порівняно з іншими генеруючими технологіями США відмовляються від будівництва нових атомних енергоблоків. Про це у четвер повідомило керівництво корпорації «Exelon».

«Факт полягає у тому (і я не хочу, щоб мої слова в цьому контексті перекрутили), що, на мою думку, ми не будуватимемо нових атомних енергоблоків у США. Я не думаю, що це коли-небудь станеться», – таку заяву під час щорічної зустрічі Енергетичної асоціації США у Вашингтоні зробив Уїльям Фон Хоен [William Von Hoene], старший віце-президент і директор з питань стратегічного розвитку корпорації «Exelon». Обслуговуючи 23 робочих реактори, корпорація «Exelon» є найбільшим американським оператором атомних електростанцій.

«Я не підтримую будівництво нових електростанцій», – сказав пан Фон Хоен. «Їхнє будівництво є надто дорогим у реаліях сьогодення».

«Ядерна енергетика у США сьогодні, фактично, є мостом для здійснення переходу до інших безвуглецевих технологій», – сказав він.

Якщо існуючі атомні енергоблоки у США можна зберегти у робочому стані не зважаючи на виклики, на які вони наражаються, і якщо існує можливість розробити технології для акумулювання енергії, яку виробляють генеруючі потужності на основі відновлюваних технологій, доступність яких сьогодні має мінливий характер, «то на цьому етапі вони [нові атомні енергоблоки] нам не знадобляться», – сказав пан Фон Хоен. «І ми не будуватимемо їх, оскільки це коштуватиме дуже дорого».

«Я вважаю дуже малоймовірним (якщо тільки не відбудуться певні надзвичайні зміни у навколишньому середовищі або технологіях) будівництво за мого життя будь-якою компанією будь-якої атомної електростанції, крім АЕС «Vogtle» [у штаті Джорджія]», – заявив Фон Хоен в інтерв’ю під час зустрічі у четвер.

Під час будівництва двох енергоблоків для АЕС «Vogtle», оператором якої є компанія «Georgia Power», виникли безпрецедентні затримки у будівництві, ліцензуванні, закупівлях і проектуванні, що частково призвело до банкрутства основного підрядника – компанії «Westinghouse». Компанія «Georgia Power» повідомляє, що енергоблоки №3 і №4 АЕС «Vogtle» буде введено в експлуатацію в листопаді 2021 р. і листопаді 2022 р. відповідно.

Фон Хоен також згадав про так звані малі модульні реактори або ММР і нові розробки.

«Сьогодні вартість ММР, частково з огляду на їх розмір та частково через питання безпеки, що пов’язані з будь-якою атомною електростанцією, є занадто високою» – сказав пан Фон Хоен.

«Можливо, з часом ці технології отримають розвиток, і ми беремо участь у їхньому вивченні», – повідомив пан Фон Хоен. «Але поки що вони є надто дорогими».

Міністерство енергетики США визначає ММР як реактори генеруючою потужністю до 300 МВт, що проектуються для будівництва на заводах і установки у випадку зростання попиту.

Компанія «NuScale Power» подала свою заявку на сертифікацію проекту ММР до Комісії з питань ядерного регулювання США у січні 2017 р, яку регулятор прийняв для проведення повного технічного аналізу в березні.

«NuScale» планує ввести в експлуатацію свій перший ММР у 2026 році в національній лабораторії штату Айдахо. Власником електростанції має стати компанія «Utah Associated Municipal Power Systems» (UAMPS), оператором якої буде корпорація «Energy Northwest». «UAMPS» поки що не вирішила, чи буде вона будувати реактор.

Стівен Доллі [Steven Dolley], steven.dolley@spglobal.com
Редактор Дерек Сендз [Derek Sands], derek.sands@spglobal.com
Джерело: platts.com