Атомна енергетика

Уряд має зупинити проект добудови Хмельницької АЕС російською компанією

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив на засіданні Кабміну про те, що міністерство “не відновлює (…), а повністю завершує співпрацю” з Російською Федерацією. Про це він заявив, коментуючи статтю Економічної Правди про його перемовини з РФ щодо потенційної співпраці у ядерній сфері.

В той же час, 5 липня урядовий комітет схвалює ТЕО проекту спорудження енергоблоків № 3 та 4 на Хмельницькій АЕС, в якому передбачена співпраця з компанією “SKODA JS a.s.”. Вона входить до російського холдингу, який підконтрольний ПАТ «Газпромбанк» та внесений до «санкційного списку» РНБО України.

“Підготовка нового проекту із російською компанією свідчить про продовження співпраці з Росією”, – коментує керівниця енергетичного відділу ГО “Екодія”, Ірина Головко, – “Уряд має відмовитись від проекту спорудження енергоблоків Хмельницької АЕС за участі “SKODA JS a.s. Побудова нових атомних блоків, особливо на чолі з Російською Федерацією, жодним чином не сприяє посиленню енергетичної безпеки України, а також несе безпекові та екологічні загрози”.

Більше про ризики проекту у нашому дослідженні: “Спорудження енергоблоків № 3 та 4 Хмельницької АЕС: аналіз ризиків проекту”

 

За додатковою інформацією звертайтесь:

Прес-служба Екодії
+38 044 362-32-18