Атомна енергетика

Іспанія планує закрити всі атомні електростанції до 2035 року

Іспанія збирається закрити всі сім атомних електростанцій країни у період з 2025 по 2035 роки в рамках програми, що передбачає досягнення виробництва всієї електроенергії у країні виключно з відновлюваних джерел енергії до 2050 року.

Міністр енергетики Тереза Рібера оголосила про зазначений перехід у вівторок – якраз у той час, коли соціалістичний уряд готується до оголошення дострокових парламентських виборів, прогнозуючи провальне голосування з бюджету.

Прем’єр-міністр Педро Санчез минулого місяця заявив, що реформування енергетичної системи Іспанії, яка виробила 40% своєї електроенергії на материковій частині території країни з відновлюваних джерел енергії, потребуватиме інвестицій у розмірі 235 мільярдів євро (266 мільярдів доларів США) у період з 2021 по 2030 роки.

Пані Рібера повідомила, що 22 лютого уряд представить проект плану заходів з боротьби проти зміни клімату, який повинен був бути надісланий Європейському Союзу для погодження до кінця минулого року.

Згідно з законопроектом, розробленим у минулому році, уряд планує заборонити продаж бензинових, дизельних і гібридних автомобілів починаючи з 2040 року і стимулювати встановлення щороку принаймні 3000 мегават генеруючих потужностей відновлюваної енергетики, таких як вітропарки і сонячні електростанції.

Поступова відмова від атомної енергетики, на яку припадає трохи менше 20 відсотків від загального обсягу електроенергії Іспанії, що виробляється на материковій частині її території, була однією з передвиборних обіцянок правлячої Соціалістичної партії, представники якої отримали урядові портфелі, скинувши своїх попередників з консервативної партії в результаті вотуму недовіри.

Атомні електростанції Іспанії, експлуатація яких розпочалась у період з 1983 по 1988 роки, належать таким операторам як Iberdrola, Endesa (Італія), Naturgy і EDP (Португалія).

Джерело: reuters.com