Атомна енергетика

Помірний землетрус поблизу іранської АЕС Бушер, без пошкоджень

Землетрус магнітудою 4,9 балів стався поблизу іранської АЕС Бушер у п’ятницю (27 грудня), представник іранської служби з надзвичайних ситуацій заявив, що пошкоджень або жертв не виявлено.
Раніше, геологічна служба США заявляла, що землетрус мав магнітуду 5, 1 бал.

«Відповідно до нашої оцінки, на щастя, жертв та пошкоджень не було. Є повідомлення про тріщини в стінах деяких будинків, але жодного зруйнованого», Джахангір Декані, голова провінційного відділу з надзвичайних ситуацій, процитований державним телебаченням.

Землетрус магнітудою 4,9 балів може завдати помірної шкоди.

Його центр знаходився 53 км (33 милі) на схід від Бушера, місця атомної станції на південному узбережжі Ірану в Перській затоці, і був відносно неглибоким – лише 10 км глибиною за даними іранських ЗМІ, – що могло б посилити тремтіння.

У 2013 році, коли землетрус магнітудою 6, 3 вразив південну частину станції та вбив щонайменше 37 людей, службовцями було надано інформацію, що станція спроектована щоб витримувати землетруси магнітудою понад 8, 0 балів.

У звіті, опублікованому в 2013 році американськими аналітичними центрами «Карнегіський фонд» та Федерацією американських вчених, зазначено, що Бушерський реактор розташовано на перетині трьох тектонічних плит, проте попередження про загрозу землетрусів не було почуто.

Перехрещений основними лініями розлому, Іран є однією з найбільш схильних до землетрусів країн світу. У 2003 році у результаті землетрусу магнітудою 6,6 балів у провінції Керман загинула 31 000 людей та було зруйновано старовинне місто Бам.

У 2017 році землетрус магнітудо 7 балів вразив західний Іран вбив понад 600 людей та завдав пошкоджень більш як 9000 осіб.

Джерело: reuters.com