Атомна енергетика

На АЕС «Аско» в Іспанії було приховано витік радіоактивності що стався у 2007 році

У листопаді 2007 року на реакторі 1-го енергоблоку відбулася аварія 2-го рівня за Міжнародною шкалою ядерних подій (INES).

5 квітня 2008 року «Ґрінпіс» повідомив про витік, що, на думку організації, відбувся в листопаді 2007 року. Представники «Ґрінпіс» сказали, що радіоактивність, пов’язана з кобальтом, марганцем та іншими елементами, була виявлена на дахах, огорожах та в інших місцях довкола АЕС «Аско», і сказали, що цей витік не було належним чином прибрано. Раді ядерної безпеки Іспанії (CSN) не повідомляли про витік до 4-го квітня. Незважаючи на те, що витік відбувся в листопаді, частки назовні не було виявлено до березня 2008 року.

CSN спочатку оцінила сумарну кількість виявленої радіоактивності в розмірі близько 235000 бекерелів. Рада пізніше підрахувала, що витекло щонайбільше 84,95 мільйонів бекерелів радіоактивності. CSN оголосила, що вона змінює класифікацію витоку з Рівня 1 на Рівень 2 через неналежний контроль радіоактивного матеріалу і через надання неповної і недостатньої інформації контролюючому органу. Було розпочато розслідування, а керівництво АЕС було звільнено.

АЕС «Аско» складається з двох ВВЕР потужністю 933 і 943 МВте.