Атомна енергетика

У Фінляндії на АЕС сталася серйозна аварія: всередині станції виявили підвищений рівень радіації

На атомній електростанції Olkiluoto в Еурайокі, що на заході Фінляндії, виявили підвищений рівень радіації. Реактор аварійно зупинили й ізолювали, точної причини аварії поки не знають.
Про це заявили у Центрі ядерної та радіаційної безпеки країни (STUK), пише фінська державна телерадіокомпанія Yle.

Власник АЕС, компанія Teollisuuden Voima (TVO), повідомляє, що небезпеки для людей або навколишнього середовища немає.

STUK, своєю чергою, називає ситуацію серйозною. За даними Центру, всередині станції зафіксували підвищений рівень радіації, через що спрацювала система аварійної зупинки реактора.

Реактор відразу ізолювали, наразі він перебуває у стабільному і безпечному стані. За словами глави STUK Петтері Тііппана, витоку радіоактивних речовин за межі блоку не сталося.

Глава TVO Ярмо Танхуа каже, що наразі не знає, через що сталася аварія.

«Схоже, що йдеться про несправність фільтра в системі очищення води реактора. Можливо, що радіоактивні речовини могли опинитися в блоці в результаті витоку, однак остаточних висновків робити поки не можна», — каже Танхуа.

Він додає, що небезпеки для співробітників АЕС також не було, оскільки інцидент стався в закритому блоці.

Несправність на білоруській АЕС

Нагадаємо, що на початку листопада, через день після урочистого відкриття першої атомної електростанції у Білорусі, там заявили про тимчасову зупинку її роботи та заміну обладнання. За інформацією журналістів, перший блок Білоруської АЕС перестав виробляти енергію, а турбіна зупинилася через вихід з ладу трансформаторів напруги. Зазначається, що трансформатори вибухнули на одному з агрегатів, пов’язаних з генератором. Витоку радіації тоді не фіксували.

Джерело: hromadske.ua