Атомна енергетика

Організми, схожі на медуз, зупинили роботу двох південнокорейських ядерних реакторів

Морські сальпи засмітили водозабірні клапани на Ханульскій АЕС.

Морські сальпи – морські організми, схожі на медуз, – засмітили водні системи, що використовуються для охолодження ядерних реакторів в Південній Кореї, змусивши два блоки відключитися.

Як повідомляє Bloomberg, це вдруге менш ніж за три тижні Korea Hydro & Nuclear Power закриває блоки Hanul № 1 і № 2 через морських сальп. Реактори, кожен з яких має потужність 950 МВт, відновили роботу на минулому тижні і знову зупинилися у вівторок, 6 квітня.

Морські сальпи можуть з’єднуватися в ланцюжки довжиною в кілька метрів. Число організмів зазвичай збільшується в червні, але, схоже, це сталося в березні цього року через більш ранні, ніж зазвичай, теплі течії, сказав Ю Ок Хван, заступник директора Корейського інституту океанічних наук і технологій.

«Ми поки не можемо сказати, чи викликаний зростання кількості сальп зміною клімату або іншими факторами, – сказав Юн Сік Хен, науковий співробітник Національного інституту рибного господарства. – Це слід розглядати як тимчасове явище, якщо ми не побачимо безперервного зростання протягом наступного десятиліття».

Загалом Південна Корея має 24 діючі атомні станції загальною потужністю понад 23 ГВт.

Як повідомлялось, в січні цього року французька Electricite de France була змушена відключити всі чотири реактори на своїй атомній електростанції Paluel на північному узбережжі Франції після того, як риба застрягла в барабанах фільтрів насосної станції.

Джерело: mind.ua