Атомна енергетика

Компанія EDF Energy скасовує план з відновлення роботи АЕС «Дандженес Бі»

Французька енергетична компанія EDF Energy вирішила розпочати відведення палива з британської атомної електростанції «Дандженес Бі» в Кенті, таким чином завчасно розпочавши виведення АЕС з експлуатації, яке планувалося на 2028 рік.

Ще з 2018 року два реактори електростанції не були залучені через тривале незаплановане відключення, під час якого EDF вирішувала низку «унікальних, значних і постійних технічних проблем», яких не було виявлено в інших британських реакторах, заявила компанія на початку червня 2021 року, додавши, що «EDF прийняла рішення не запускати роботу станції наново, а перевести її на стадію відведення палива».

Раніше компанія стверджувала, що може відстрочити заплановане на 2028 рік виведення з експлуатації АЕС потужністю 1,1 ГВт. Ця АЕС працює з 1983 року.

«EDF довелося прийняти важке рішення, але воно — правильне. Воно дає нашим командам, нашій спільноті та нашому бізнесу чітке розуміння майбутнього», — зазначив Джон Бенн, директор АЕС «Дандженес Бі».

Профспілка GMB, яка представляє працівників АЕС, заявила, що знає про плани прискорити виведення заводу з експлуатації, але висловила здивування тим, як швидко було прийнято рішення, і закликала керівництво запевнити, що робочим місцям нічого не загрожує.

Відведення палива є першим етапом виведення з експлуатації атомної електростанції. Цей процес передбачає подальше використання персоналу EDF та спеціалізованих компаній ланцюга постачання, зазначила компанія.

Виведення «Дандженес Бі» з експлуатації підкреслює необхідність інвестицій в нові ядерні потужності, щоб досягти нульових викидів вуглецю, сказав Том Грейтрекс, виконавчий директор Асоціації ядерної промисловості.

Закриття не вплине на енергопостачання Великої Британії, заявив прессекретар Міністерства бізнесу, енергетики та промислової стратегії Великої Британії.

«Уряд відданий майбутньому атомної енергетики та прагне прийняти остаточне інвестиційне рішення принаймні щодо однієї атомної електростанції та використання нових ядерних технологій до кінця строку повноважень цього Парламенту», — додав речник.

EDF виведе чотири реактори з експлуатації до середини 2022 року.

Наразі компанія будує атомну електростанцію «Гінклі Поінт Сі», потужністю 3,2 ГВт, у Сомерсеті на південному заході Англії, та планує будівництво ще однієї АЕС в Саффолку.

 

Джерело: reuters.com