Атомна енергетика

Через три десятиліття після Чорнобильської трагедії в німецьких грибах все ще присутні її сліди

На початку жовтня 2021 року німецький орган регулювання безпеки харчових продуктів заявив, що приблизно у 95 % дикорослих грибів, зібраних у Німеччині за останні шість років, все ще виявляють радіоактивне забруднення, спричинене Чорнобильською катастрофою 1986 року, хоча рівень забруднення і не перевищує законодавчих меж.

Підвищені концентрації ізотопів цезію-137 та цезію-134, що мають характерні ознаки вибуху на Чорнобильській АЕС, особливо активно виявляють на півдні Німеччини, повідомляє Федеральне управління захисту прав споживачів і безпеки харчових продуктів (BVL).

Однак, у жодному із 74 випробуваних зразків, вміст ізотопів не перевищив законодавчо встановлену межу у 600 бекерелів радіації на кг.

Розташований на території України Чорнобильський реактор викинув в атмосферу тонни ядерних відходів, поширивши радіоактивність в окремих регіонах континенту й спричинивши зростання захворювань на рак у найближчому регіоні.

Управління BVL заявило, що радіоактивний матеріал затримався в лісах, а оскільки їх екосистеми ефективно переробляють речовини, дикорослі гриби міститимуть сліди забруднення значно довше, ніж інші сільськогосподарські продукти.

Занепокоєння довгостроковими наслідками ядерних катастроф викликало опозицію громадськості щодо атомної енергетики, а невдовзі після аварії на японській електростанції в Фукусімі в Німеччині було прийнято рішення повністю відмовитися від неї.

Джерело: reuters.com