Атомна енергетика

На французькій АЕС стався витік радіоактивних відходів: 100 осіб постраждали

У Франції на атомній електростанції стався витік радіоактивних відходів, в результаті якого близько 100 осіб отримали дозу радіації.

Як передає Associated Press з посиланням на заяву представника державної енергетичної компанії Electricite de France, викид відходів відбувся в результаті прориву труби на АЕС в м. Трикастині на півдні Франції.

Як відзначили в компанії, всі 100 працівників, що опинилися в зоні прориву труби в момент інциденту, отримали дозу радіації у розмірі 1/40 від допустимої.

Це вже четвертий інцидент на атомних об’єктах у Франції за останні тижні і другий за останніх 5 днів.

9 липня в тому ж Трикастині в результаті аварії стався витік радіоактивної рідини, що містить незбагачений уран. За словами представника агентства з ядерної безпеки країни Євангелії Петі, об’єм рідини, що витекла, склав близько 30 тонн. Частина цієї рідини потрапила в дві довколишні річки.

Ядерна енергетика є основним способом отримання електроенергії у Франції. У країні побудовано близько 60 енергоблоків, які в сукупності виробляють приблизно 80% всієї електроенергії в країні (частина з якої йде на експорт до Великобританії, Нідерландів, Італії та Німеччини).

Управляє цими електростанціями компанія Electricite de France (EDF) – найбільший у світі виробник атомної електроенергії.

Додамо також, що Франція має намір побудувати другий ядерний реактор нового покоління EPR (європейський реактор з водою під тиском), який стане третім реактором подібного класу в світі.

Даний тип реактора згодом зможе замінити застарілі ядерні реактори по всьому світу. Реактори нового покоління EPR були розроблені французькою компанією Areva та німецьким концерном Siemens. Один реактор типу EPR-1600 зараз будується у Фінляндії, ще один вже споруджується у Франції, будівництво ще двох планується почати в Китаї в 2009 р.

rbc.ua