Атомна енергетика

„Арева” прийняла нове положення по збиткам фінської АЕС

Як повідомило у четвер фінансове щоденне видання „Les Echos”, французька ядерна група „Арева” внесла чергове положення щодо фінансових зобов’язань, пов’язаних із будівництвом „під ключ” АЕС „Олкілуото-3” у Фінляндії для компанії „Teollisuuden Voima Oy”.

Як повідомляється в „Les Echos”, „Арева” оприлюднить це положення, коли вона опублікує результати свої діяльності за другу половину 2008 року у п’ятницю, після закриття французької фондової біржі.    „Арева” внесла два попередніх положення для покриття потенційних збитків на проекті будівництва реактора „Олкілуото-3” у березні 2007 року і у вересні 2007 року. Компанія не оприлюднила розміру цих положень, посилаючись на переговори з TVO, що відбуваються на даний момент, але фінансові аналітики оцінили їх між 700 млн. євро 1 млрд. євро (близько 1-1,5 млрд. доларів США).

TVO продовжує казати, що вона очікує, що „Арева” притримуватиметься початкового передбаченого угодою бюджету, що становить 3,2 мільярди євро. Як повідомила в четвер газета „Les Echos”, декілька джерел підтвердили, що загальна сума витрат за журналами бухгалтерського обліку „Ареви”, пов’язаних із фінським проектом, тепер перевищує 1 млрд. євро.    

Німецька компанія „Сіменс” і філіал компанії „Арева”, що спеціалізується на будівництві реакторів – компанія „Арева ЕнПі” („Areva NP”), 34% акцій якої належать „Сіменсу”, у грудні 2003 року підписали угоду з TVO на будівництво енергоблоку європейського реактора з водою під тиском „Олкілуото-3” потужністю 1600 МВт.

Ця угода була першим контрактом „Ареви” на європейський реактор з водою під тиском, так зване АЕС третього покоління, сконструйоване для одержання підвищеної безпеки, більшого строку служби і ліпших робочих характеристик, ніж у реакторів другого покоління.

Проект АЕС „Олкілуото-3” переслідують проблеми з контролем якості, зокрема з боку компанії-забудовника, і „Арева” минулого року замінила фінського субпідрядника, що постачав бетон, на французького будівельного гіганта – компанію „Bouygues”.

Попередні фінансові положення, внесені компанією „Арева”, були віднесені до затримок у проекті через проблему забезпечення якості бетону, яка призвела до призупинення залиття бетону на радіаційній частині АЕС на чотири місяці. Газета „LesEchos” у п’ятницю повідомила, що виникли нові проблеми із інженерно-будівельним забезпеченням, проте не повідомила в чому саме вони полягали.

Проте нові положення також обумовлені витратами на будівельні матеріали, що зростають, а також високими витратами на персонал, пов’язаними із необхідністю пильнішого контролювання проекту.

Проект АЕС „Олкілуото-3” зараз вже на два роки відстає від графіка і початок її промислової експлуатації очікується в 2011 році, замість початкової дати, обумовленої в договорі, яка припадала на травень 2009 року.

Щоби дізнатися більше новин, запросіть безкоштовну пробну версію журналу на сторінці „Platts Nucleonics Week”: http://www.platts.com/Request%20More%20Information/index.xml?src=story

або підпишіться вже зараз, завітавши на сторінку: http://getnucleonicsweek.platts.com

Париж (агентство „Platts”)—28 серпня 2008 року