Атомна енергетика

Атомники шукають виходи з скрутного становища галузі

Великобританія намагається якось розвивати свою ядерну галузь в напрямку будівництва нового покоління атомних електростанцій, для цього планується продаж французькому енергетичному гіганту EDF національної компанії „Брітіш Енерджі” („British Energy”) за суму 12,4 мільярдів фунтів-стерлінгів. Уряд Великобританії володіє 36% акцій „Брітіш Енерджі” – цю частку було отримано, коли рятували атомний сектор у 2002 році.

Припускаючи, що акціонери не заперечуватимуть проти цієї угоди, EDF буде у найкращому положення для розвитку ядерної енергетики Великобританії. Уряд сподівається побудувати декілька нових ядерних генераторів по Великобританії для подолання енергетичної кризи, що загрожує країні, і вісім АЕС „Брітіш Енерджі” вбачаються можливими місцями їхнього будівництва.

„Ми щасливі, що правління „Брітіш Енерджі” одноголосно прийняло цю пропозицію”, – сказав голова правління EDF П’єр Ґадонне. „Це готує ґрунт для інвестицій у Великобританії”.

„Брітіш Енерджі” у цей час виробляє 15% електроенергії країни. Її акціонери відхили попередню 12-мільярдну пропозицію на початку серпня, що призвело до кризи енергетичною політики уряду.EDF зараз погодилася заплатити 774 фунти за акцію з варіантом у 700 фунтів плюс новий „ядерний вексель”, пов’язаний із майбутніми результатами діяльності енергетичної компанії. Але при цьому деякі акціонери можуть не підтримувати це злиття.

Акції „Брітіш Енерджі” підскочили на 6% до 767 фунтів-стерлінгів, що на 43 фунти перевищує попередню вартість.Подальші подробиці пропозиції буде оприлюднено сьогодні дещо пізніше на прес-конференції у Парижі. Очікується, що EDF поверне декілька британських АЕС уряду, який у подальшому може перепродати їх конкуруючим енергетичним компаніям.„Брітіш Енерджі” керує вісьмома британськими АЕС із прилеглою територією, на якій можна побудувати реактори: „Дандженесс-Б” („Dungeness B”) у Кенті, „Гартлпул” („Hartlepool”), „Гейшам-1” („Heysham 1”) і „Гейшам-2” („Heysham 2”) у Ланкаширі, „Гінклі Поінт – Б” („Hinkley Point B”) у Сомерсеті, „Гантерстон – Б” („Hunterston B”) у Айширі, „Сайзвелл – Б” („Sizewell B”) у Суффолку і „Торнесс” („Torness”) в Іст-Лотіані. Група також володіє електростанцією на вугіллі в Еґґборо, північний Йоркшир.  

Невдовзі після оприлюднення угоди, власник „Брітіш Гез” („British Gas”) – компанія „Сентріца” („Centrica”) – повідомив, що він провадить переговори щодо придбання в EDF 25%-ї частки у „Брітіш Енерджі”. На певному етапі „Сентріца” була потенційним покупцем всієї компанії, проте мала труднощі із складанням грошової пропозиції. При таких високих гуртових цінах компанія намагається виробляти більше власної електроенергії, ніж бути вимушеною закуповувати її в когось іншого.

http://www.guardian.co.uk/business/2008/sep/24/britishenergy.edf.nuclear
Середа 24 вересня 2008 р.
08:53 британського стандартного часу