Атомна енергетика

Фінансова криза може призвести до ще більшого занепаду атомної енергетики

Міністр енергетики США Семюель Бодман сказав у середу, що ріст будівництва атомних електростанцій у цілому світі опинився під загрозою через світову фінансову кризу, додаючи, що короткострокові проекти, такі як видобуток нафти, швидше за все триватимуть.
Під час візиту до Парижу Бодман сказав, що криза може вплинути на „відродження атомної енергетики”, яке охопило ядерну промисловість, оскільки країни у цілому світі шукають альтернативи викопним видам палива.
Довгострокові проекти, такі як будівництво атомних електростанцій, „є проектами, які буде найскладніше фінансувати”, – сказав він репортерам. У той час, як Бодман сказав, що він має надію, що фінансова криза вирішиться, „на мою думку, довгострокові проекти перебувають під загрозою”.

США мають 104 комерційних реактори, які постачають близько 20% електроенергії країни. Міністерство енергетики США планує 45-відстоткове зростання державного споживання електроенергії до 2030 року, що означає, що до того часу буде необхідно 35-50 нових атомних електростанцій просто для збереження частки атомної енергетики в енергетичному ринку.

Якщо США не вдасться вирішити існуючу фінансову кризу, це може мати „значний вплив” на енергоспоживання в самій країні, сказав Бодман в кулуарах міжнародної конференції з атомної енергетики.

„Це те, про що каже президент, це те, про що ми всі кажемо”,  – сказав Бодман. „Це те, що веде до необхідності придумати якесь рішення”.

 У той час, як довгострокові ядерні проекти перебувають під загрозою, короткострокові проекти, такі як видобуток нафти, не мають постраждати, сказав Бодман, оскільки ця промисловість менше залежить від банківських позик.

„Я би скоріше думав, що вони триватимуть. Проте знову, я не хотів би прогнозувати, що саме із ними буде”, – сказав Бодман.

Бодман також сказав, що він очікує, що  виробнича потужність американських нафтових заводів у Мексиканській затоці за чотири-п’ять тижнів повернеться до рівнів, що були до ураганів „Айк” і „Густав”.

„Це відбувається дещо повільніше, ніж я сподівався”, – сказав Бодман. „Я гадав, що це займе від двох до трьох тижнів, але, мабуть, знадобиться чотири-п’ять тижнів – приблизно такий період часу. Але це не буде10 тижнів”.

Урагани „Густав” і „Айк” на декілька тижнів зупинили майже 100% видобутку нафти і природного газу у затоці.

Коли його запитали, чи він занепокоєний тим, що Росія розширяє співпрацю із нафтовидобуваючим картелем ОПЕК, Бодман сказав „Ми цього не схвалюємо”.

„Чи я занепокоєний? Я не надто цим переймаюся. Але ця позиція не пророкує нічого доброго”, сказав Бодман. На початку місяця Росія погодилася підписати з ОПЕК договір про співробітництво.

Бодман сказав, що він сподівався, що Росія більше зосередиться на заохоченні країн з цілого світу робити інвестиції у свою нафтогазову промисловість, але вона „здається, більш зацікавлена в ОПЕК і в укладенні угод із ОПЕК. Це мене дещо спантеличує”.

Росія є другим у світі виробником нафти і газу, безпосередньо за Саудівською Аравією, який налагоджує тісніші стосунки із ОПЕК – яка панує у світовому видобутку нафти – потенційно погані новини для потужних споживачів викопних видів палива, включно із США і Європою.  
 

ҐРЕҐ КЕЛЛЄР
ПАРИЖ

Всесвітня інформаційна служба з енергетичних питань

(World Information Service on Energy) – WISE Амстердам

http://www.groenestroomjagraag.nl   

http://www.antenna.nl/wise