Атомна енергетика

Флорида дала дозвіл на завчасне відшкодування витрат на будівництво нових АЕС

Незалежний орган штату Флорида з нагляду за підприємствами громадського користування (PSC) вчора ухвалив плани, що дозволяють двом найбільшим комунальним підприємствам штату наступного року зібрати понад 600 мільйонів доларів США (441 мільйон євро) на витрати, пов’язані із будівництвом нових енергоблоків ядерних реакторів, які, як очікується, буде під’єднано до електромережі через вісім-десять років.

PSC сказав, що він дав дозвіл на відшкодування витрат на будівництво планованих нових атомних електростанцій і на модернізацію існуючих АЕС для компаній „Флорида Пауер енд Лайт” („Florida Power & Light” – FPL) і „Прогресс Енерджи Флорида” („Progress Energy Florida (PEF). Витрати буде відшкодовано за рахунок клієнтів шляхом додаткового нарахування до їхніх рахунків за електроенергію, починаючи з січня 2009 року.

„Ми заохочуємо інвестування комунальних підприємств у виробництво атомної енергії сьогодні для забезпечення того, щоби на завтра жителі Флориди гарантовано мали електроенергію”, – сказав голова PSC Метью Картер.

Протягом 2009 року компанія FPL відшкодує 220,5 млн. доларів США на підвищення потужності  існуючих АЕС „Тьоркі Поінт” (Turkey Point) і „Сеінт Люсі” (St. Lucie) і на плановані нові 6-ий і 7-ий ядерні енергоблоки на АЕС „Тьоркі Поінт”. Завершення цих проектів додасть до системи компанії FPL 2614 МВт нового базисного електричного навантаження. Очікується, що нові 6-ий і 7-ий енергоблоки АЕС „Тьоркі Поінт” буде підключено до електромережі у 2018 і 2020 роках. Клієнт компанії FPL, який щомісяця споживає 1000 кіловат-годин електроенергії, кожного місяця додатково сплачуватиме близько 2,13 дол. США.

Компанія PEF відшкодує 418 млн. дол. США на підвищення потужності існуючої АЕС „Крістал Рівер” („Crystal River”) і своєї планованої АЕС на півдні округу Леві. Компанія придбала близько 2000 гектарів на півдні округу Леві для потенційного будівництва двох ядерних реакторів і для пов’язаних із ним потреб електропередачі.Завершення цих проектів додасть до системи компанії PEF 2380 МВт нового базисного електричного навантаження. Очікується, що нові 1-ий і 2-ий енергоблоки АЕС „Леві” буде підключено до електромережі у 2016 і 2017 роках.

Ентоні Фроґґатт
Лондон, Великобританія
тел.: 00 44 20 79230412
факс: 00 44 20 79237383