Атомна енергетика

Компанія Otis знайшла радіоактивні кнопки у своїх ліфтах

otis20081023Французьке відділення компанії Otis замінить в своїх ліфтах кнопки, що опинилися радіоактивними, повідомляє AFP. Заява компанії прозвучала в середу, після того, як радіоактивність кнопок була виявлена Управлінням ядерної безпеки Франції (ASN).

ASN встановила, що двадцять французьких робочих отримали через кнопки, виготовлені з індійських матеріалів, велику дозу радіації. За словами представника Otis, заміна кнопок буде зроблена в 500-600 ліфтах, встановлених в період з 21 серпня по 9 жовтня.

Інциденту з радіоактивними кнопками ASN привласнило другий з семи рівнів за власною шкалою радіоактивних погроз. У кнопках виявили сліди радіоактивного кобальту-60. За даними Управління, продукти зі слідами кобальту-60 були поставлені в декілька країн рядом індійських компаній, зокрема Bunts, Laxmi, SKM Steels, Vipras Castings і Pradeep Metals. ASN вступило в контакт з владою Індії, які повинні поділитися результатами власних інспекцій.

Зі свого боку, Otis повідомила, що на трьох фабриках по виробництву ліфтів були ізольовані тисячі кнопок, і згодом їх знищать під контролем ASN. Співробітникам цих трьох фабрик було дано розпорядження не виходити на роботу 10 жовтня – в день, коли компанія дізналася про радіоактивність кнопок.

www.kreschatic.kiev.ua