Атомна енергетика

Енергоатом не справляється з ядерними відходами

energoatom20081027“Енергоатом” не зміг вирішити питання ціни вивозу до РФ відпрацьованого ядерного палива на 2009 р., – Ю.Недашковський.

НАЕК “Енергоатом” не зміг вирішити питання ціни вивозу до Росії відпрацьованого ядерного палива на 2009 р. Про це повідомив президент компанії Юрій Недашковський на колегії Мінпаливенерго.

“Наш обмін листами результату не дав”, – сказав він. У зв’язку з цим керівник “Енергоатому” запропонував обговорити питання прозорого ціноутворення на ці послуги на рівні Мінпаливенерго і російської держкорпорациі “Росатом”.

Ю.Недашковський повідомив, що в 2008 р. виконано 3 рейси з вивозу ядерного палива з блоків ВВЕР-1000 і один рейс з блоку ВВЕР-440, або 100% від плану.

“Енергоатом” також звернувся за підтримкою в рішенні питання про включення до тарифу витрат на створення резерву ядерного палива. Поки компанія вимушена купувати для цих цілей уран у Східного ГОКу за свої і залучені кошти, що погіршує її фінансове положення. У результаті довелося скасувати заявку на закупівлю тепловиділяючих складок (ТВС) у російського ВАТ “ТВЕЛ” для їхнього резерву.

Ю.Недашковський відзначив, що за 9 міс. 2008 р. в сухе сховище відпрацьованого ядерного палива на Запорізькій АЕС з басейнів витримки перевантажено 10 контейнерів з 240 тепловиділяючими складаннями, з початку експлуатації – 70 з 1674 ТВС.

РБК-Україна