Атомна енергетика

Берлусконі послабив ядерну безпеку

berluskoni20081107На засіданні Агентства з ядерної безпеки президент організації „Друзі Землі” Роза Філіппіні (Rosa Filippini) сказала: „Нове Агентство з ядерної безпеки, створене сьогодні Указом 1441 в Палаті общин, є, в ліпшому випадку, непотрібним перемішуванням паперів, яке віднімає ресурси, які зараз присвячені жорсткій структурі і функціонуванню (в минулому APAT, тепер ISPRA), для того, щоби надати їм зарплати і крісла нової Ради директорів, в яких немає абсолютно жодної потреби в часи фінансових труднощів і боротьби із державою і кастою нероб.

Навіть прибічники ядерного варіанту переконані що, це найгірший спосіб розпочати непрозорий шлях, який безперечно не допомагає впевненості громадян, а натомість обґрунтовано збільшує сумніви і підозри. Це є дуже серйозно, що уряд відчуває потребу знищити існуючу структуру ядерної безпеки. Якщо він це зробить, через те, що він боїться ролі гаранта, тоді це може викликати фазу запровадження нової атомної енергетики в Італії.

Отже завада ефективному нагляду за питаннями безпеки може стати дратівливою перешкодою до нового курсу, створення нового агентства пом’якшило розпуск попереднього. Місце розташування нового агентства у Президентстві Ради міністрів, яке позбавило його нагляду Міністерства охорони навколишнього середовища, є некоректним щодо закону 61/1994, який започаткував систему заходів з охорони навколишнього середовища, який було нарешті ухвалено після двох десятиліть суперечок, проблема полягає у відокремленні перевірки атомної енергетики, ніж у сприянні, дослідженні і розвитку”.

„Друзі Землі – Італія”

Віа ді Торре Аргентина,

18 – 00186 Рим (Італія)

ТЕЛ. 06.6868289 – 06.6875308

ФАКС: 06.68308610

walterb@amicidellaterra.it

Веб-сторінка: www.amicidellaterra.it