Атомна енергетика

300 мільйонів левів на пришвидшення будівництва АЕС „Белене”

belene20081107Болгарія надасть 300 млрд. левів на збільшення капіталу „Болгарського енергетичного холдінгу” (EAD). Кошти підуть на збільшення капіталу „Національної електричної компанії”, щоби сприяти просуванню будівництва нових ядерних потужностей у Белене.

Ці кошти забезпечують перехідну стадію підготовки проекту АЕС „Белене” до завершення оформлення фінансових аспектів проекту в грудні 2009 року. Цей період є важливим для успіху проекту, оскільки у цей час необхідно зробити замовлення обладнання, що має довгий строк поставки, а також здійснити авансові платежі і фінансову структуризацію проекту.

До кінця 2009 року, NEK необхідно буде сплатити близько 450 мільйонів євро. Ці кошти здебільшого буде використано на авансові платежі і регулярні платежі в рахунок замовленого обладнання – реактора, парогенераторів тощо, виробництво яких займе 34 місяці, на розробку робочих проектів і фінансування перших робіт, пов’язаних із новобудовою.

Рішення уряду є сигналом кредитним установам і показує зацікавленість уряду в проекті. Це полегшить одержання позики для проекту і пришвидшить завершення оформлення фінансових аспектів проекту. NEK матиме змогу забезпечити кошти для своєї частини капіталу у створенні спільного підприємства між NEK та інвестором RWE, що має відбутися незабаром. У цьому підприємстві NEK володітиме 51% акцій, а закордонний інвестор – 49%. Це призведе до нижчих забезпечень, які вимагатимуть від NEK банки, що кредитуватимуть проект.