Атомна енергетика

Послання Цвентендорфа

ptotest20081111130 років тому 5-го листопада австрійці на народному референдумі проголосували проти введення в експлуатацію АЕС „Цвентендорф” на річці Дунай, будівництво якої було завершено незадовго перед самим референдумом. Рік потому відбулася аварія із частковим розплавленням реактора на АЕС „Трі Майл Айленд” („Three Mile Island”) (США). Чорнобильська катастрофа у 1986 році послужила ще одним підтвердженням вірності прийнятого рішення: атомна енергетика являє собою небезпеку для життя.

Прибічники атомної енергетики зображували шлях без атомної енергетики похмурими прогнозами, яким не судилося втілитися в життя: cвітло не зникло, як і Австрія не пережила економічний спад за останні 30 років. Знову і знову ми бачимо, що ядерна промисловість не може виконати своєї обіцянки щодо гарантування ядерної безпеки: Аварії на атомних електростанціях – це швидше правило, ніж виключення, так як це демонструють серйозні аварії та випадки на АЕС „Пакс” („Paks”)/Угорщина (2005), „Форсмарк” („Forsmark”) (2006), „Аско” („Asco”)/Іспанія (2007) і АЕС „Трікастін” („Tricastin”)/Франція (2008).

Усе ще не існує жодного вирішення проблеми безпечних кінцевих могильників для радіоактивних ядерних відходів. Незважаючи на це, атомні електростанції в цілому світі продовжують виробляти все більше і більше цих небезпечних відходів. Високою вартістю нафти і зміною клімату зараз зловживають в якості аргументу на користь відродження атомної енергетики.

Наше послання всім людям, об’єднаним Дунаєм: Атомна енергетика є дорогим і витратним джерелом енергії. Збільшені інвестиції в атомну енергетику надходять занадто пізно для того, щоби допомогти запобігти зміні клімату, і навіть паливо – уран – доступне в дуже обмежених кількостях. Атомна енергетика не є сталою; наші діти і діти наших дітей не будуть захищені від потенційного негативного впливу сьогоднішніх ядерних відходів. Рішення полягає в розумному та ефективному використанні відновлювальних джерел енергії. Атомна енергетика не є частиною цього рішення.

DI Сильва Геррманн (Silva Herrmann)
Учасник кампанії проти зміни клімату та атомної енергетики

„GLOBAL 2000” / „Друзі Землі – Австрія”
Нойштіфтґассе 36 A-1070 Відень Тел.: +43/1/812 57 30 17
моб.: +43/699 14 2000 17
факс: +43/01/8125728
Url: www.global2000.at