Атомна енергетика

В Німеччині зелені намагаються зупинити потяг з ядерними відходами

poezdЖителі Нижньої Саксонії, землі в Німеччині, за допомогою масових акцій протесту намагаються зупинити поїзд із 17 тоннами утилізованого уранового палива із Франції.

Поїзд почав свій шлях у п’ятницю, 7 листопада, із французького міста La Hague, але до пункту призначення в місті Горлебен дотепер не дійшов.

8 листопада в місті Берг ( Рейнланд-Пфальц) біля кордону із Францією троє активістів природозахисних організацій прикували себе ланцюгами до рейок, що викликало зупинку. Поліції вдалося перерізати ланцюги лише за допомогою технічних засобів.

Біля Ворта (Баден-Вюртемберг) сидяча блокада на рейках тривала близько 12 годин, і лише після того, як демонстранти були вилучені із залізничних колій, поїзд зміг проїхати через Рейн.

У місті Горлебен на мітинг проти поховання ядерних відходів вийшли близько 15 тисяч осіб. На залізничних коліях протестанти зводили палаючі барикади, які довелося гасити поліції.

Більшість німців виступають проти того, щоб у їхню країну ввозили ядерні відходи. Однак за твердженням влади, навколишньому середовищу й жителям Нижньої Саксонії нічого не загрожує, тому що сховище в Горлебені надійне й безпечне.

Новинар