Атомна енергетика

Південна Африканська Республіка відмовилось від планів інвестування в ядерну енергетику

koebergnpp20081225Члени правління компанії Eskom Holding Limited (Південна Африканська Республіка- ПАР) сьогодні оголосили своє рішення не продовжувати реалізацію проекту Nuclear-1 з причини значного розміру інвестицій.

Результатом виконання запропонованого проекту Nuclear-1 було б будівництво другої АЕС у країні. АЕС «Кеберг» є першою та поки єдиною АЕС в ПАР. В результаті правління Eskom припинило проведення тендера на вибір генпідрядника за проектом Nuclear-1.Члени правління повідомили про це двом учасникам тендеру – консорціуму EPR, який очолює компанія Areva (Франція), та консорціуму N-Powerment, який очолює компанія Westinghouse (США).

«Члени Правління висловили подяку двом учасникам тендеру за їхній інтерес до програми будівництва Eskom та, зокрема, за бажання прийняти участь у розвитку ядерної енергетики в Південній Африці. Ми вражені професіоналізмом, який вони продемонстрували протягом проведення тендера. Ми дякуємо їм за терпіння та розуміння, яке вони виказали за останні декілька місяців», – сказав пан Джейкоб Марога (Jacob Maroga), виконавчий директор Eskom Holdings Limited.

Рішення зумовлене високою вартістю ядерної енергії. На даний момент ПАР розглядає енергію вітру та інші види відновлюваних джерел енергії як дешевшу та більш екологічно раціональну альтернативу.