Атомна енергетика

Росія збільшить виробництво ядерних ракет вчетверо

rocket20081225Росія кинула нову рукавичку Президентові США Бараку Обамі, зробивши заяву, що вона різко збільшить виробництво стратегічних ядерних ракет. Про це пише газета “The Guardian”.

За словами Владислава Путіліна з військово-промислової комісії при уряді РФ, російські військові закуплять в найближчі три роки 70 стратегічних ракет в рамках програми переозброєнь. Як ствержують експерти, новий арсенал складатиметься з міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) наземного базування, а не з ракет підводного пуску. У такому випадку кількість МБР збільшиться в чотири рази.

Експерт з питань роззброєння Рубен Сергеєв вважає, що Москва боїться відстати у новій гонці озброєнь. “Росія списує свої старі ракети радянської епохи, що працюють на рідкому паливі, по декілька десятків на рік, – відзнчаив він. – Кремль знає, що, якщо він не збільшить найближчим часом виробництво МБР, у нього не буде шансів добитися нового договору про скорочення озброєнь від США, що володіють ракетами набагато вищої якості”.

Головний американський перемовник Джон Руд заявив минулого тижня, що основним наріжним каменем в переговорах стала вимога Росії, що нова угода має покривати системи великої дальності, призначені як для звичайних видів озброєнь, так і для ядерних боєголовок. США хочуть, щоб угода стосувалася тільки ядерних боєголовок, – нагадують автори статті Том Парфітт і Джуліан Боргер.

Ліга.нет