Атомна енергетика

Болгарія навіть під час газової кризи не повернулась до небезпечної атомної енергії

Не дивлячись на окремі заяви відновити роботу однієї з найнебезпечнішої, на думку ЄС, АЕС «Козлодуй» з метою компенсації скорочення поставок газу, Болгарія так і не вдалась до цього кроку.

Ферран Тарраделас, речник єврокомісара з енергетики, повідомив ВВС, що Болгарія виконала свої зобов’язання щодо закриття третього та четвертого енергоблоків на АЕС «Козлодуй» як одну із умов вступу Болгарії до ЄС, і ЄС не бачить підстав для відновлення роботи цих енергоблоків. Пан Тарраделас наголосив, що «Болгарія постала перед проблемою із газопостачанням і це проблема, яка безсумнівно стосується ЄС. Ми робимо все, що від нас залежить, щоб допомогти Болгарії отримати газ, який зобов’язалася поставляти Росія».

ЄС закликав Росію та Україну якомога швидше розв’язати існуючі між ними розбіжності і відновити газові поставки у повному обсязі.

Щонайменше два міста в східній Болгарії – Варна і Добрич – в четвер залишилися повністю позбавлені газопостачання. «Можу повідомити, що система опалення міста Софія щойно перестала працювати. На даний момент, температура повітря на вулиці становить – 3?С, і в моїй квартирі помітно холоднішає», – говорить Нев Ніколова мешканка столиці Болгарії.

Болгарія є однією із країн, які заявили про скорочення подачі природного газу, після того як Росія знизила обсяг експорту газу в умовах газової суперечки із Україною.

АЕС «Козлодуй» вважалася однією із найнебезпечніших атомних станцій у світі.
АЕС «Козлодуй» виробляла майже половину споживаної в Болгарії електроенергії, до того як чотири із шести її реакторів було виведено з експлуатації з міркувань безпеки. Міністерство Енергетики США охарактеризувало АЕС «Козлодуй» як «одну із найбільш небезпечних атомних установок у світі».