Атомна енергетика

Компанія Siemens має намір припинити участь в франко-німецькому ядерному СП Areva NP

areva20090130Siemens має намір продати свою частку в спільному підприємстві Areva NP, яке займається виробництвом атомних реакторів, оскільки, як повідомила в понеділок німецька компанія, їй не вдавалося реалізовувати «підприємницький вплив» в рамках цього товариства.   

«Siemens AG розірве акціонерну угоду про створення франко-німецького спільного підприємства Areva NP, термін якої закінчується 30 січня 2012 року, та продасть свою частку в повному обсязі мажоритарному акціонеру Areva SA, як передбачено умовами угоди», повідомляє Siemens.

В 2001 році, концерн Siemens об’єднав свої активи в області атомної енергетики із активами французької компанії Framatome, прийнявши 34% акцій в спільному підприємстві Areva NP (раніше Framatome ANP), в якому компанії Areva належить решта 66% акцій.     Siemens заявляє, що «роль міноритарного акціонера суттєво обмежує підприємницьку маневреність Siemens в рамках цього спільного підприємства.»    

За умовами угоди, Areva може придбати частку участі Siemens в  спільному підприємстві протягом трьох років. «Siemens виконає свої договірні зобов’язання перед СП Areva NP, передбачені акціонерною угодою», – заявила німецька компанія.    

Компанія Siemens також заявила, що вони бажають продовжити «взаємовигідну співпрацю із Areva, в галузі виробництва експлуатаційної контрольно-вимірювальної апаратури та систем управління та контролю. Siemens і надалі пропонуватиме таку продукцію на ринку атомної енергетики. Siemens проведе оцінку усіх існуючих варіантів продовження своєї діяльності в області атомної енергетики.»     

Паризька компанія Areva NP – світовий лідер в галузі проектування та будівництва атомних електростанцій, поставок палива, надання послуг технічного обслуговування та модернізації електростанцій.

Сіменс