Атомна енергетика

Чорнобильська атомна станція немає грошей

4aes20090212Чорнобильську АЕС переводять на скорочений трудовий тиждень – з п`яти до чотирьох днів. Це зменшує виплати по зарплаті та соціальним гарантіям. Станції бракує грошей і підтримання елементарної безпеки.

За словами голови профспілкового комітету Чорнобильської АЕС Євгена Козлова, сьогодні на станції немає достатньо коштів для закупівлі засобів індивідуального захисту: рукавичок, костюмів.


На думку працівника станції Володимира Єрьоміна, керівництво, фактично, пропонує персоналу зі своєї кишені давати гроші, яких не вистачає від держави. Проте генеральний директор Ігор Грамоткін вважає: якщо є вибір – економити на зарплаті, чи на безпеці, він обирає перший варіант. “Ми не допустимо кризи на нашому майданчику. Навіть якщо доведеться піти на непопулярні заходи”, – пояснює він.

Чорнобильська станція вже вісім років не виробляє електроенергію. Але персонал продовжує обслуговувати її, і контролювати стан сотень тисяч тонн забруднених радіацією відходів, відпрацьованого ядерного палива, радіоактивної рідини у підвалах зруйнованого енергоблоку.

“Порушення режиму зберігання палива, порушення режиму вивозу радіоактивних відходів може привести до таких невиправних наслідків, що мені, як професіоналові, який все життя займався питаннями безпеки, стає ніяково”, – говорить директор з безпеки Чорнобильської АЕС Олександр Новиков.При найменшому порушенні температурного режиму зберігання відпрацьованого ядерного палива у Чорнобилі може прогриміти другий вибух.

http://eko.portal.lviv.ua/news/2009/02/12/124631.html