Атомна енергетика

„Атомстройекспорт” знов підвищує вартість будівництва АЕС Белене.

belene20090216Як повідомили компетентні джерела російський „Атомстройекспорт” попросив болгарську державну електроенергетичну компанію „NEK” підняти вартість проекту Беленської АЕС на величину середнього індексу споживчих цін 2008 року. У 2008 році рівень інфляції сягнув 7.2%.

Російська компанія отримала будівельний підряд на суму 3,8 мільярда євро більше двох років тому.

Виконавчий директор „NEK” Мардік Папазян підтвердив ці новини, однак відмовився навести будь-які цифри. При спробі отримати будь-які коментарі болгарський офіс „Атомстройекспорт” порадив звернутися до московської штаб-квартири, однак на момент виходу „Щоденника” відповідь не була отримана. Очікується, що будівельні роботи на атомній електростанції будуть тривати до кінця 2015 року і за словами Богоміла Матчева, менеджера компанії „GCR”, яка виступає субпідрядником компанії „Parsons E&C” – конструктора та інженера проекту, перегляд ціни є нормальним явищем.

„NEK” обговорив зі стратегічним інвестором електростанції, німецькою компанією „RWE”, можливість встановлення порогу мінімального та максимального підвищення ціни будівництва у рамках 4 – 5,8 мільярдів євро.

Колишній керівник „NEK” Любомир Волков пророкував, що у червні може відбутися зростання вартості на 20%, а експерт Георгій Кащіев прогнозує стрибок удвічі – до 8 мільярдів євро.

Тим часом NEK відзначив, що глобальна фінансова криза відбилася на проекті, оскільки банки шукають більшого спільного фінансування з боку електроенергетичної компанії. Уряд Болгарії вже виділив гарантій на суму 600 мільйонів євро, однак очікується, що ця цифра зростатиме.