Атомна енергетика

На Тернопільщині продавали контейнер з радіоактивною речовиною за $10 мільйонів

nuke_bomb20090414Служба безпеки України в результаті спеціальної операції затримала у Тернопільській області трьох громадян України, у яких вилучено контейнер із радіоактивною речовиною, яку можна використати в терористичних цілях для створення так званої “брудної бомби”. Про це повідомили ZAXID.NET у прес-центрі СБ України 14 квітня.

Контейнер, випромінювання якого у 250 разів перевищувало природній радіаційний фон, було вилучено з ризиком для життя співробітниками СБУ під час оперативної закупівлі при спробі учасників злочинного угруповання продати радіоактивний матеріал.

Зловмисники планували продати контейнер за 10 мільйонів доларів США, оскільки були впевнені, що в ньому знаходиться 3,672 кг ядерного матеріалу Плутоній 239.

Попередньо встановлено, що контейнер було вироблено на одному з підприємств на території РФ за часів СРСР. Він міг бути переміщений в Україну з території однієї з сусідніх держав.

Власниками контейнеру виявилися двоє регіональних приватних підприємців та депутат обласної ради.

Матеріали справи було передано до МВС України для проведення дослідчої перевірки. Стосовно всіх трьох учасників злочинної групи прокуратурою Тернопільської області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 265 Кримінального кодексу України (незаконне поводження з радіоактивними матеріалами), що визначає покарання від 8 до 15 років позбавлення волі. Щодо них вжито запобіжний захід – взяття під варту.

Контейнер з радіоактивною речовиною передано до МНС України для проведення експертизи на державному підприємстві “Радон”.

Служба безпеки України офіційно поінформувала Державний комітет ядерного регулювання України та МАГАТЕ про результати цієї операції.

СБУ продовжує вживати заходів для забезпечення дотримання Україною своїх зобов’язань у сфері міжнародних режимів нерозповсюдження зброї масового знищення.

www.zaxid.net