Атомна енергетика

Француженка зупинила “урановий потяг”

nuk_train20090428Активістка руху за захист довкілля на прізвисько “неприборкана білка” привязала себе над залізничними рейками під мостом, щоб зупинити поїзд з вантажем урану.

Противниця атомної енергії Сесіль Лекомт затримала в Німеччині “урановий поїзд”.

27-річній француженці в ніч на 28 квітня вдалося затримати поблизу німецького міста Мюнстер черговий спеціальний поїзд з вантажем урану з Грунау. В цьому місті знаходиться установка по збагаченню ядерного палива.

Активісти Робочого гуртка із захисту довкілля (AKU) стверджують, що поїзд перевозить 1250 тонн гексафлюоріду урану і його кінцевим пунктом призначення є нібито Росія.

За словами представника земельного управління поліції Північного Рейна-Вестфалії, французька активістка отримала серед міжнародних противників атомної енергії прізвисько “неприборкна білка”, оскільки зазвичай на знак протесту підіймається на дерева, стовпи, будинки та інші високі об’єкти і прив’язує себе там.

“На цей раз вона прив’язала себе над залізничними рейками під автомобільним мостом по шляху дотримання поїзда, так що запрошеним поліцією монтажникам-висотникам довелося витратити близько години на її “звільнення”, – сказав офіцер поліції.

Після цього, за його словами, спецпоїзд, що складається з 25 вагонів, проїхав через Мюнстер і Рурську область з невеликою затримкою у напрямі Франції.

ТСН