Атомна енергетика

В Угорщині на атомній електростанції стався інцидент другого рівня

pakshnpp200905061БУДАПЕШТ, 6 травня. На четвертому блоці Пакшської атомної електростанції в Угорщині стався інцидент другого рівня за Міжнародною шкалою ядерних подій INES.

Як повідомив керівник з комунікації Пакшської АЕС Іштван Міттлер, на підлогу залу впав зактивований вимірювальний ланцюг, це трапилося під час його обслуговування. Люди не постраждали, передозувань, радіоактивних викидів не відбулося.

Четвертий блок Пакшської АЕС був зупинений 24 квітня 2009 року для генерального річного планового ремонту. 4 травня у процесі ремонтних робіт здійснювалося переміщення зактивованого вимірювального ланцюга до спеціального укриття, що, як правило, проводиться раз на чотири роки. У процесі виконання цього завдання обірвався канат, з допомогою якого здійснювалося переміщення, через що вимірювальний ланцюг випав із захисної труби на підлогу залу. Згідно з повідомленням, 5 травня вимірювальний ланцюг встановлено у безпечному місці.

Інші три блоки Пакшської АЕС на повну потужність продовжують виробництво електроенергії. Генеральний ремонт 4-го блоку триває згідно з планом, повідомив Іштван Міттлер.

Міжнародна шкала ядерних подій INES (Шкала INES) є засобом для оперативного інформування громадськості про значущість з точки зору безпеки подій, які сталися на ядерних установках та об’єктах.

Шкала INES була запроваджена у березні 1990 року спільно Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ) та Агентством з ядерної енергії Організації економічного співробітництва і розвитку. Шкала INES успішно використовується більше ніж у 60 країнах світу, може бути застосована до будь-якої події, пов’язаної із радіоактивним матеріалом та/або радіацією і транспортуванням радіоактивних матеріалів.

Події за шкалою INES класифікуються за 7 рівнями. Події, що відносяться до нижніх рівнів (1 – 3), називаються “інцидентами”, до верхніх рівнів (4 – 7) – “аваріями”. Події, не суттєві з точки зору безпеки, класифікуються нижче шкали рівнем 0 і називаються “відхиленнями”.

УКРІНФОРМ