Атомна енергетика

МАГАТЕ: Близько 10 держав можуть стати ядерними державами найближчим часом

nuclear_weap20090515Глава МАГАТЕ Мохаммед ель-Барад напророкував появу протягом найближчого часу десятки країн, яких від створення ядерної зброї відділяють лише кілька місяців.В інтерв’ю, яке ель-Барад дав британській газеті Guardian, глава МАГАТЕ визначив такі країни як такі, що “віртуально володіють ядерною зброєю держави”.

“Це феномен, який ми спостерігаємо зараз. Це те, про що люди турбуються щодо Ірану. І цей феномен лежить у рамках набагато ширших, ніж один Іран”, – йдеться в інтерв’ю.

“Дуже скоро … з’являться дев’ять ядерних держав і, можливо, ще 10 чи 20, що володіють віртуально ядерною зброєю”, – наводить текст бесіди газета.

Глава МАГАТЕ уточнив, що, незважаючи на те такі країни технічно залишаються у рамках договору про нерозповсюдження ядерної зброї, їх відділяє лише кілька місяців від створення та використання ядерної зброї.

Він також закликав світове співтовариство до беззаперечного виконання положень Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ) і заявив про необхідність продовжити роботу зі скорочення ядерних арсеналів. “Скоротіть 27 тисяч боєголовок, які зараз є і 95% з яких знаходяться у Росії і США. Можна легко скоротити (кількість боєголовок в кожній країні) до тисячі, або навіть до 500”, – заявив глава МАГАТЕ.

Нагадаємо, 5 травня США закликали Індію, Пакистан, Ізраїль та Північну Корею приєднатися до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. А в лютому Росія запропонувала заборонити розміщення стратегічних наступальних озброєнь за межами національних територій.

***

Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (було підписано у 1968 році) вважається одним з найбільш важливих документів, які стосуються питань безпеки. За умовами угоди, країни, що не володіють ядерною зброєю, зобов’язуються не вдаватися до спроб отримати її, а ядерні держави – поступово від неї відмовитися.

Де-юре статус ядерних держав мають США, Росія, КНР, Франція та Великобританія. Однак де-факто до цього клубу відносять ще Пакистан, Ізраїль та Індію. За оцінками різних експертів, ядерної зброї на даний момент вистачить для того, щоб знищити Землю кілька разів.

http://novynar.com.ua/world/67367