Атомна енергетика

Двоє громадян України затримано при спробі збуту небезпечних радіоактивних речовин

Двоє громадян України затримано при спробі збуту небезпечних радіоактивних речовин13 травня 2009р. при спробі незаконної реалізації саморобного контейнеру з радіоактивним матеріалом на території м. Сєвєродонецька Луганської області працівниками СБ України було затримано двох громадян України.

В результаті первинного обстеження радіоактивного матеріалу лабораторією Сєвєродонецької міської санепідстанції встановлено, що реалізовувана зловмисниками речовина є джерелом іонізуючого випромінювання, небезпечним для оточуючих осіб та навколишнього середовища. Потужність гамма-випромінювання на поверхні підозрюваного матеріалу 13,8 мкЗв/год., при природному фоні 0,09 мкЗв/год.

Cтосовно затриманих осіб 25.05.09 прокуратурою м. Сєвєродонецька Луганської обл. порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 265 КК України «Незаконне поводження з радіоактивними матеріалами».

Реагування на інцидент з незаконного обігу джерел іонізуючого випромінювання, а також заходи, спрямовані на недопущення заподіяння шкоди здоров’ю населення і довкіллю внаслідок радіаційного впливу проводилися відповідно до Порядку взаємодії органів виконавчої влади та юридичних осіб, які провадять діяльність у сфері використання ядерної енергії, в разі виявлення радіонуклідних джерел іонізуючого випромінювання у незаконному обігу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003р. № 813.

Заподіяння шкоди здоров’ю населення та навколишньому середовищу від перебування в незаконному обігу радіоактивного матеріалу не встановлено.

Служба безпеки та МВС України здійснюють відповідні заходи, спрямовані на встановлення всіх обставин інциденту, причетних до нього осіб, а також виявлення та усунення передумов, що можуть призводити до аналогічних порушень у майбутньому.

Джерело: ДКЯР