Атомна енергетика

Тепер радіоактивні матеріали можуть падати на голову

avia_vyap_20090707Здійснено першу в історії сертифікована Авіаперевезення відпрацьованого ядерного палива.

Вантажний літак Ан-124-100, який прибув з Румунії, яка успішно доставив контейнери з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) в аеропорт «Кольцово» в Єкатеринбурзі, після чого вони були транспортовано на ФГУП ПО«Маяк».

Для авіаперевезення ВЯП були використані російські транспортні комплекти ТУК-19, а також спеціальні вантажні контейнери.

Вивіз відпрацьованого ядерного палива з Румунії до Росії відбувся в рамках угоди між урядами Російської Федерації та Сполучених Штатів Америки про співробітництво по ввозу в РФ ядерного палива дослідницьких реакторів російського походження. Освоєння авіаперевезення ВЯП дозволить здійснювати його транспортування з будь-якого місця на землі. В рамках даної програми до кінця року буде вивезене ВЯП з дослідницького реактора в Лівії, а в 2012 році з в’єтнамського дослідницького реактора.

Останнім часу постійно надходять повідомлення про аварії літаків і немає жодних гарантій, а аварія літака з небезпечними радіоактивними речовинами може призвести до надзвичайних аварій на території будь-якої країни. Практика перевезення радіоактивних матеріалів також значно збільшує ймовірність терористичних атак.

За матеріалами ПО «Маяк»