Атомна енергетика

Меркель, за твердженням екологів, будучи інформована про небезпеку існування сховищ у покинутих соляних шахтах, нічого не зробила

merkel_20090810Екологи з міжнародної організації Greenpeace звинуватили канцлера Ангелу Меркель в тому, що, ще будучи міністром навколишнього середовища, вона не здійснила необхідних заходів, щоб запобігти зараженню ґрунтових вод радіоактивними відходами з підземного сховища в Ассе, повідомляє інтернет-видання RP-Online.

Екологи посилаються на лист, що в 1996 році Ангелі Меркель – міністру в уряді Гельмута Коля – відправили фахівці Федеральної служби захисту від радіації (BfS). У ньому стверджувалося, що складування радіоактивних відходів в колишній соляній шахті Ассе в Нижній Саксонії пов’язано з великими ризиками.

Зверталася увага на те, що підземне сховище можуть затоплять ґрунтові води, що призведе до їх радіаційного зараження, яке перевищує допустиму норму в сто разів. Експерти стверджували, що ризики, виявлені в Ассе, ставлять під сумнів саму концепцію використання покинутих соляних шахт в якості сховищ радіоактивних відходів.

Серед іншого фахівці BfS заявляли, що інше підземне сховище в соляній шахті Морслебен (Morsleben) вже виробило свій ресурс і має бути закрите, а організація нового сховища для високорадіоактивних відходів в Горлебене (Gorleben) є очевидною загрозою.

Однак Меркель, за твердженням екологів, будучи інформована про небезпеку існування сховищ у покинутих соляних шахтах, нічого не зробила. Навпаки термін експлуатації сховища Морслебен в 1998 році був продовжений ще на п’ять років. Екологи назвали Ангелеу Меркель “ключовою фігурою у справі підземного захоронення радіоактивних відходів” і вимагали створити спеціальну комісію бундестагу для розслідування її дій.

Звернення Greenpeace сталося після того, як в липні 2009 року голова BfS Вольфрам Кеніг (Wolfram Koenig) після чергової перевірки назвав умови зберігання відходів у Ассе неприйнятними. Фахівці констатували проникнення в сховище ґрунтових вод. На даний момент в Ассе складувати близько 126 тисяч бочок зі слаборадіоактивними відходами, які зберігалися там в період з 1967 по 1978 роки.

ТСН