Атомна енергетика

КНДР отримала плутоній для створення ядерної бомби

Ядерний центр в Йобені КНДРПівнічна Корея використала 8 тис. відпрацьованих паливних стрижнів з ядерного реактора в Йонбені для отримання збройового плутонію.

2 листопада Північна Корея дала зрозуміти, що готова відновити перерваний діалог про свою ядерну програму, якщо США у свою чергу погодяться на прямі переговори.

При цьому, МЗС КНДР також попередив, що якщо США не погодяться на заклик, Північна Корея, за її словами, піде своїм шляхом.

“Ми дійшли висновку, що безпосередні учасники, тобто Північ і Сполучені Штати, повинні спочатку сісти за стіл переговорів і знайти раціональне рішення. Тепер, коли ми проявили щедрість, заявивши про готовність вступити в переговори зі США і провести багатобічні, зокрема шестисторонні переговори, Сполученим Штатам слід ухвалити рішення”, – йдеться в офіційній заяві МЗС КНДР.

Нагадаємо, раніше лідер Північної Кореї Кім Чен Ір заявляв, що може розглянути можливість повернення на ядерні переговори – які до цього назвав безнадійними – після прямих переговорів з Вашингтоном.

Зауважимо, що крок на зустріч Північна Корея зробила в умовах жорсткої продовольчої кризи на півострові. За даними останньої доповіді ООН, у КНДР розпочався голод та репресії.

Через скорочення постачань, гуманітарну допомогу в рамках Всесвітньої продовольчої програми ООН отримує всього третина населення країни – це менше двох мільйонів людей. В особливо важкому стані опинилися жінки, більшість яких не має роботи, та ув’язнені. 24 мільйони людей перебувають на межі голоду.

Джерело: tsn.ua