Атомна енергетика

Forbes: Чорнобиль – найекзотичніше місце для туристів

Чорнобиль - найекзотичніше місце для туристівЧорнобильська АЕС названа найбільш “екзотичним” місцем для туризму на Землі.

Такого визначення колись небезпечна зона удостоїлася від журналу Forbes, що опублікував список суперекстравагантних туристичних місць, де можна і відпочити, і побачити те, чого більше немає ніде в світі.

“Через 23 роки після ядерної катастрофи на ЧАЕС декілька фірм пропонують сюди тури, – пише Forbes. – Відвідувачі їдуть, щоб побачити підірваний реактор, “мертве місто” Прип’ять і рудий ліс, де сосни стали кольору апельсинів через радіацію”.

Власне, це вся характеристика 30 км. зони, куди наші возять іноземців за $70-170.

Але не дивлячись на таку рекламу, в у турфірм більше клієнтів не стало.

Як розповів представник pripyat.com, який возить туристів в зону відчуження, через кризу і ситуацію з “свинячим грипом” в Україні кількість клієнтів зменшилася. А раніше вони по кілька разів в місяць возили до ЧАЕС в основному росіян і поляків. Іноземців більше всього вражають тут покинуті села.

Для тих, хто віддає перевагу менш екстремальному відпочинку, Forbes пропонує поїздку на Галапагоські острови або найхолодніше місце на Землі – до Антарктиди. За словами глави агентства GapAdventures Брюса Тіпа, зараз ці два напрями стають все більш популярними.

Серед оригінальних турнаправлень: столиця Північної Кореї (але туди пускають одиниці), дерева “Кров дракона” з єменського острова Сокотра, монастир Такстанг в останньому королівстві в Азії – Бутані, а також Тува (Росія), де до цих пір живуть майстри горлового співу.

Джерело: www.gazeta.ua