Атомна енергетика

На урановому заводі у Німеччині стався викид радіації

На  урановому заводі у Німеччині стався викид радіаціїНа заводі Urenco в місті Гронау з невідомих причин стався витік радіоактивних речовин, отруєне повітря вдалося відфільтрувати.

Завод зі збагачення урану Urenco в Гронау

На заводі зі збагачення урану Urenco в місті Гронау у Німеччині (федеральна земля Північний Рейн – Вестфалія) стався викид радіоактивних речовин.

За даними рятувальних служб, отруєне повітря в будівлі підприємства, де стався витік, вдалося відфільтрувати, і назовні воно не потрапило. Один з робітників заводу відправлений з опромінюванням до університетської клініки міста Мюнстер. Лікарі оцінюють стан здоров’я постраждалого як добрий.

Керівництво Urenco стверджує, що загрози зараження навколишнього середовища не існує. Проте, на думку супротивників використання атомної енергії, до інциденту в Гронау слід поставитися з усією серйозністю.

“Якщо підійти з принципової точки зору до події, то підприємство Urenco необхідно, безумовно, закрити”, – заявив експерт в області атомної енергетики міжнародної екологічної організації Greenpeace Хайнц Смітал.

Наразі керівництво Urenco і представники правоохоронних органів перевіряють, яким чином міг статися викид радіоактивних речовин.

Джерело: www.tsn.ua