Атомна енергетика

Підпишіть петицію проти нових атомних реакторів в Румунії!

Підпишіть петицію проти нових атомних реакторів в Румунії!В даний час в Румунії є одна атомна електростанція з двома діючими реакторами у Чернаводі (на південному сході Румунії). Чернавода розташована в області з високим ризиком землетрусів. Румунський уряд планує побудувати ще два атомних реактори (Чернавода 3 та 4). Це реактори застарілої канадської конструкції CANDU 6.

Конструкцію CANDU 6 критикують через кілька ключових недоліків:

  • Вона має позитивний коефіцієнт реактивності – один з конструктивних факторів, що призвів до катастрофи на Чорнобильській АЕС. Через це використання реакторів CANDU заборонено в США, Німеччині та Франції;
  • Через використання важкої води, дана конструкція, у порівнянні з іншими конструкціями, допускає більші витоки радіоактивної речовини, тритію, в навколишнє середовище. Це може бути небезпечним для вразливих груп населення, таких як вагітні жінки та діти у віці до чотирьох років, що живуть в сусідньому місті Чернавода;
  • Із цього реактора відносно легко відводиться відпрацьоване ядерне паливо. Індія використовувала таку ж конструкцію, щоб отримати плутоній для атомної бомби в 1974 році. Ми не хочемо, щоб Чернавода стала прикладом для інших країн, які можуть бути зацікавлені у виробництві атомної зброї.

Румунія не має належного вирішення проблеми утилізації атомних відходів, вироблених реактором Чернавода.

Румунський уряд пропонує будівництво ще однієї АЕС на півночі країни, в Трансільванії. В уряді заявили, що вибрано три місця на річці Сомеш, але інформація зберігається в таємниці через побоювання хвилі протестів.

Політика конфіденційності Грінпіс: Грінпіс не розголошує ваші персональні дані іншим організаціям, зберігає ці дані в таємниці і використовує їх тільки у зазначених цілях, а саме для підтримки петиції. На основі закону 677/2001, та урядового закону 36/2007, Грінпіс Румунія – офіційний оператор персональних даних, зареєстрований за номером 14429.

Петиція доступна за адресою: http://www.greenpeace.org/romania/campaigns/nucleare/signthepetition