Атомна енергетика

Ще одне скорочення у виробництві атомної енергії

Ще одне скорочення у виробництві атомної енергіїЗгідно із останніми оцінками, зберігається тенденція до незначного скорочення річного виробництва атомної енергії, яке у минулому році впало на 2% до 2558 млрд. кВт-год.

Все ще очікуючи на деякі дані, оцінки Міжнародного агентства з атомної енергії вказують на те, що обсяги атомної електроенергії минулого року задовольнили 13-14% світового попиту на електроенергію, який продовжує зростати швидкими темпами в країнах, що розвиваються.

Однією з особливостей роботи атомної енергетики з 2007 року була тривала зупинка великих реакторів Касівадзакі Каріва в Японії після землетрусу Ніїгата. На цю, найбільшу в світі атомну електростанцію, припадає 2% від атомного потенціалу, і після землетрусу вона вийшла з ладу на декілька місяців. В 2009 році два реактори було повернено в експлуатацію, тоді як 5 інших все ще перебувають у ремонті.

У минулому році було закрито чотири реактори, і лише два реактори було запущено в експлуатацію. Серед реакторів, які були закриті – французький Фенікс, дослідний реактор на швидких нейтронах, який виробляв 233 МВт електроенергії, і литовський реактор Ігналіна 2, який виробляв 1185 МВт електроенергії, і був закритий достроково на виконання умов вступу в ЄС. Це було останнє закриття мотивоване вимогами ЄС, внаслідок яких з 2002 року не виробляється в загальному 4806 МВт електроенергії.

Два найстарших реактори на одній з найбільших в Японії АЕС Хамаока, які простоювали протягом декількох років, були офіційно виведені з експлуатації після рішення про їх заміну, а не модернізацію, з метою дотримання підвищених вимог сейсмічної стійкості. Їх виведення з експлуатації виключило 515 МВт і 806 МВт із світового атомного потенціалу. Два нових реактори Томарі 3 в Японії і Раджастхан 5 в Індії були запущені в 2009 році, і обидва були підключені до електромережі в грудні цього ж року, однак це було надто пізно, щоб вплинути на показники 2009 року. Вони відповідно додали 866 МВт і 202 МВт електроенергії.

На цей час в 2010 році Раджастхан 6 додав ще 202 МВт електроенергії і в цьому році повинні бути запущені 7 нових реакторів загальною потужністю 5824 МВт. Крім того, канадські Брюс А 1 і 2 повинні повернутися в експлуатацію, в результаті чого вони знову вироблятимуть 1538 МВт.

Джерело: http://www.world-nuclear-news.org