Атомна енергетика

Німеччина розмірковує над продовженням терміну експлуатації АЕС

БЕРЛІН, 7 червня (UPI) – німецький уряд продовжить термін експлуатації своїх атомних електростанцій не більше ніж на 10 років.

Це рішення є результатом тривалих консультацій уряду, які проходили протягом минулих вихідних, повідомляє газета «Berliner Zeitung». Рішення можна вважати перемогою міністра охорони навколишнього середовища, Норберта Рьотгена, який виступає за повну відмову від продовження терміну експлуатації АЕС або продовження його на помірний період. Безліч про-ядерних державних керівників лобіювали продовження терміну експлуатації на цілих 28 років.

«Berliner Zeitung» пише, що обережний процес продовження терміну експлуатації, який не був підтверджений урядом, був обраний для того, щоб відбити будь-які спроби оскаржити це рішення в суді.

Німецький прес-секретар уряду Ульріх Вільгельм сказав, що Берліні представить свою спільну енергетичну стратегію, і остаточне рішення щодо строку служби атомних електростанцій країни до кінця липня.

Але одне вже ясно: німецьким енергетичним компаніям доведеться платити за довший період експлуатації. Канцлер Німеччини, Ангела Меркель, заявила у понеділок, що її уряд стягуватиме податок з таких компаній як Eon, RWE, Vattenfall і EnBW за атомні електростанції, які знаходяться в експлуатації. Цей податок забезпечить Берліну близько 2,75 млрд. доларів США на рік. Це є частиною більш об’ємного комплексу заходів економії бюджетних коштів на суму 100 млрд. доларів США до 2014 року, який був оприлюднений у понеділок Меркель і міністром закордонних справ, Гідо Вестервелле.

Берлін заявив в минулому році, що він обдумує можливість продовження терміну експлуатації наймолодших реакторів Німеччини на кілька років, пообіцявши відмовитися від плану поетапного виведення атомних станцій з експлуатації, який передбачає закриття усіх 17 реакторів до 2021 року.

Це викликало серйозні заперечення серед політичних і громадських гравців. Більше 120 тисяч осіб вийшли в квітні на демонстрацію проти атомної енергії, сформувавши живий ланцюг, що простягнувся на 75 миль по північній частині Німеччини.

Громадська опозиція проти атомної енергетики примусила уряд консервативного Християнсько-демократичного Союзу Меркель і прихильників вільного ринку, Вільної демократичної партії, переглянути свої позиції стосовно джерел енергії.

Обидві сторони провели кампанію на підтримку атомної енергетики, стверджуючи, що атомна енергетика забезпечує безпечну, відносно дешеву енергію вільну від двоокису вуглецю і повинна надалі використовуватися у поєднані із іншими джерелами енергії, поки поновлювані джерела не будуть готові зайняти основні позиції. Після того як сторони були обрані до коаліції у вересні 2009 року, вони повинні були швидко повернути назад план поетапного виведення станцій з експлуатації, але Рьотґен, із консерваторів Меркель, неодноразово ставив під сумніви цей план, вказуючи на той факт, що атомна енергетика є занадто непопулярною серед звичайних громадян Німеччини і що реактори повинні бути закриті, щоб поновлювані джерела енергії могли зайняти основні позиції в галузі.

Німецькі енергокомпанії з підозрою ставляться до затримок, не знаючи, куди й коли вкладати кошти.

Останнім часом, вони були зосереджені на ядерному ринку Великобританії, що розвивається. Компанії Eon і RWE вирішили об’єднатися, щоб побудувати там АЕС, пообіцявши вкласти у цю справу близько 25 млрд. доларів США.

Джерело: http://www.upi.com