Атомна енергетика

Напишіть листа проти подовження роботи прострочених ядерних реакторів!

До 2020 року у 12 ядерних реакторів закінчується проектний термін роботи, але енергетики хочуть, щоб прострочені реактори працювали ще 15-30 років, хоча вони для цього не призначені. Перше рішення про подовження дії старих реакторів прийматиметься уже у грудні!

Замість того, щоб впроваджувати енергозберігаючі заходи та будувати нові сучасні джерела енергії, Міністерство палива та енергетики хоче, щоб українці наражались на небезпеку через роботу морально і фізичних застарілих та надзвичайно небезпечних ядерних установок. Причому рішення про таке небезпечне майбутнє має бути прийняте вже у грудні 2010, оскільки завершуються запроектовані терміни роботи 1-го та 2-го ядерних енергоблоків Рівненської АЕС.

Аналогічні енергоблоки у Європі були закриті, щойно вийшли їхні терміни експлуатації, а у Німеччині навіть були закриті достроково, бо не відповідали прийнятому рівню безпеки!

Просимо Вас не бути байдужими до цієї нової ядерної загрози і написати листа представникам Рівненської АЕС, що Ви не бажаєте наражатись на небезпеку через роботу старих ядерних реакторів, та що Ви не підтримуєте ідею подовження їх роботи у понадпроектні терміни.

Листи надсилайте:

ВП РАЕС, м. Кузнецовськ, Рівненська область, 34400,
pr@rnpp.atom.gov.ua
тел./факс (03636) 3-50 -15

Більшість населення України негативно сприймає наміри уряду з ПТЕ ядерних енергоблоків. Така думка ґрунтується переважно на недовірі до якості проведення відповідних заходів та потенційної небезпеки для населення, викликаною підвищеним ризиком аварій у зв’язку з технічним і моральним зносом устаткування. На жаль, відповідно до сучасного законодавства, думка населення з даного питання не враховується.

Продовження роботи старих ядерних реакторів не вирішить проблем української енергетики, а лише створить ряд нових. Найкращим рішенням з точки зору енергетичної безпеки України на сьогодні є виведення з експлуатації ядерних блоків після закінчення терміну їх проектної експлуатації. А ті гроші, які витрачалися на підтримку діяльності АЕС, слід направити на підвищення енергоефективності у промисловості і житловому господарстві.

Більш детальне дослідження Національного екологічного центру України по проблемі подовження роботи ядерних реакторів у понадпроектний термін Ви можете знайти на сторінці: https://atom.org.ua/?p=1008

За детальною інформацією звертайтесь:

Дмитро Хмара
Національний екологічний центр України
тел.: +380 44 3537841, факс: +380 44 2386259
dmytro.khmara AT necu.org.ua
www.necu.org.ua
www.atom.org.ua