Categories: Новини

Найстарішу французьку атомну електростанцію “Фессенхайм” закриють до 2020 р.

На тлі невщухаючих суперечок уряд Франції ухвалив рішення про закриття атомної електростанції. Але її закриття відбудеться після введення в експлуатацію сучасної атомної електростанції у Нормандії.

Міністр навколишнього середовища Франції Сеголен Руаяль у неділю завила про закриття найстарішої атомної електростанції країни до 2020 р.

“Постанову про закриття АЕС “Фессенхайм” було підписано і опубліковано сьогодні вранці в офіційній (урядовій) газеті”, – повідомила пані Руаяль у своєму твіті.

Згідно з постановою, АЕС “Фессенхайм” буде закрито після введення в експлуатацію нового реактора АЕС “Фламанвіль”, будівництво якого ведеться на нормандському узбережжі.

Електростанцію було побудовано в 1977 році на кордоні між Францією і Німеччиною. Постановою виконано частину передвиборних обіцянок президента Франсуа Олланда, який в рамках президентської виборчої кампанії 2012 р. пообіцяв закрити АЕС протягом свого президентського строку, який добігає кінця в травні.

Уряд ухвалив це рішення через декілька днів після заяви оператора французьких атомних електростанцій (компанії “EDF”) про те, що він закриє АЕС “Фессенхайм” тільки після отримання компенсації за її закриття паралельно з успішним введенням в експлуатацію АЕС “Фламанвіль”.

“Я хотів би віддати належне роботі працівників і постачальників АЕС “Фессенхайм”, які безпечно і максимально ефективно використовують наше технологічне обладнання. Я запевняю, що вони отримають належну компенсацію, яку я маю забезпечити для їхнього майбутнього за будь-яких обставин”, – заявив головний виконавчий директор компанії “EDF” Жан-Бернар Леві.

Проблемні реактори

АЕС “Фессенхайм” є причиною напружених стосунків між Францією і її сусідами – Німеччиною і Швейцарією. У 2014 р. один з реакторів мав бути закритий через витоки води, які було виявлено в декількох місцях.

Згідно з документами, які було отримано інтернет-виданням “Süddeutsche Zeitung”, реактор мав бути зупинений шляхом додавання бору до корпусу високого тиску, що, на думку багатьох експертів, є безпрецедентною процедурою для Західної Європи. Причиною інциденту нібито стало заклинювання стрижнів управління.

Однак французька влада занизила масштаби інциденту, приховавши інформацію про серйозність ситуації. Офіційна доповідь органу ядерної безпеки Франції (ASN) не містить інформації про необхідність використання бору. Міжнародне агентство з атомної енергії також не було повідомлено про інцидент.

Незважаючи на аварію, Франція продовжує покладати надії на атомну енергію, яка забезпечує покриття 75% її енергетичних потреб.

Атомні електростанції у Франції

  • Кількість працюючих реакторів: 58
  • Франція виробляє 75% своєї електроенергії за допомогою атомних електростанцій. Частку атомної енергії в енергетичному балансі планується зменшити до 50% до 2025 р.
  • Франція є найбільшим у світі нетто-експортером електроенергії з прибутком понад 3 млрд євро на рік
  • Франція здійснює дуже активну діяльність у сфері розробки ядерних технологій. Реактори, паливно-змащувальні матеріали і послуги є головними статтями експорту країни (включаючи експорт на такі ринки, як Іран, ПАР і Китай).

Дані: Всесвітня ядерна асоціація, лютий 2016 р.

 

Джерело: dw.com

owlman

Recent Posts

Великі надії на малі модульні реактори не справджуються

Перший проєкт міні-АЕС у США зупинено через зростання витрат на 53% .

6 місяців ago

Скільки відходів продукує атомна енергетика та як їх переробляють

Скільки відходів виробляє атомна галузь, що із ними роблять та скільки це коштує.

1 рік ago

Що не так з планами будівництва дев’яти нових великих атомних енергоблоків? – висновки дискусії

Представники громадських організацій розповіли про те, що не так із планами збудувати 9 нових великих…

1 рік ago

Хто будуватиме нові атомні блоки в Україні: коротка історія проєктів Westinghouse

Затримки у будівництві, здорожчання проєктів, судові позови щодо шахрайства та приховування інформації, а також банкрутство.

1 рік ago

Westinghouse: огляд проєктів, аналіз проблем та невиконаних зобов’язань

Ми проаналізували Westinghouse, щоб зрозуміти, чи здатна компанія виконати свої обіцянки Україні.

1 рік ago

Як нові атомні блоки можуть нашкодити українській безпеці, економіці і довкіллю

Чому Екодія запустила петицію проти будівництва 9 нових великих атомних блоків в Україні.

1 рік ago