Categories: Новини

Шуфрич залишить ЧАЕС без “Укриття”

Двовладдя Чорнобильській АЕС: нею керують два генеральні директори. Людина, що обіймає цю посаду, несе особисту відповідальність за безпеку ядерного об’єкта.Така ситуація виникла через дії міністра МНС Нестора Шуфрича, і нею вже зацікавилися країни, що фінансують роботи на об’єкті "Укриття" над зруйнованим четвертим енергоблоком.

Після звільнення гендиректора ЧАЕС Ігоря Грамоткіна, що відбулося 8 жовтня за наказом міністра МНС Шуфрича, об’єктом мав керувати головний інженер станції. За даними СБУ, на момент призначення Гендиректором головний інженер перебував за кордоном і не міг виконувати обов’язки директора ЧАЕС. Після повернення з відпустки він став в. о. гендиректора ЧАЕС.

Ігор Грамоткін поновлений на посаді Славутицьким міським судом Київської області 12 листопада. МНС в особі міністра Шуфрича не виконує рішення суду і не видає наказ про поновлення Грамоткіна на роботі, внаслідок чого на стратегічному об’єкті паралельно працюють два керівники.

Тимчасова комісія з вивчення обставин звільнення генерального директора ЧАЕС, утворена за розпорядженням прем’єр-міністра України Віктора Януковича, визнала дії МНС необґрунтованими, вказавши на відсутність підстав звільнення.

Заступник Секретаря РНБО Парашин вважає, що істинні причини звільнення гендиректора ЧАЕС Грамоткіна не є ясними, а саме звільнення відбулося з численними порушеннями вимог трудового законодавства.

Президент Віктор Ющенко звернувся до прем’єр-міністра з листом, у якому вказує, що дії МНС призвели до загострення обстановки на ядерно небезпечному об’єкті та є загрозою національній безпеці України.

17 грудня у Лондоні в офісі Європейського банку реконструкції та розвитку відбудеться чергова Асамблея країн-донорів Чорнобильського фонду "Укриття". Участь у Асамблеї приймуть делегації 28 країн. На минулому засіданні Асамблеї, що відбулося у липні, країни-донори відмітили позитивну роботу керівництва ЧАЕС. Міністр Шуфрич завірив делегації країн-донорів у тому, що злагоджена робота на ЧАЕС триватиме далі. На грудневу Асамблею делегація України поїде зі скандалом.

Джерело: Економічна правда

Pasyuk

Recent Posts

Великі надії на малі модульні реактори не справджуються

Перший проєкт міні-АЕС у США зупинено через зростання витрат на 53% .

5 місяців ago

Скільки відходів продукує атомна енергетика та як їх переробляють

Скільки відходів виробляє атомна галузь, що із ними роблять та скільки це коштує.

12 місяців ago

Що не так з планами будівництва дев’яти нових великих атомних енергоблоків? – висновки дискусії

Представники громадських організацій розповіли про те, що не так із планами збудувати 9 нових великих…

12 місяців ago

Хто будуватиме нові атомні блоки в Україні: коротка історія проєктів Westinghouse

Затримки у будівництві, здорожчання проєктів, судові позови щодо шахрайства та приховування інформації, а також банкрутство.

12 місяців ago

Westinghouse: огляд проєктів, аналіз проблем та невиконаних зобов’язань

Ми проаналізували Westinghouse, щоб зрозуміти, чи здатна компанія виконати свої обіцянки Україні.

12 місяців ago

Як нові атомні блоки можуть нашкодити українській безпеці, економіці і довкіллю

Чому Екодія запустила петицію проти будівництва 9 нових великих атомних блоків в Україні.

12 місяців ago