Атомна енергетика

Сховище відпрацьованого ядерного палива знову хочуть побудувати в Київській області

Кабінет Міністрів України знов буде виставляти на голосування закон про спорудження Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні. На наступній сесії ВРУ знов уряд знов буде нав’язувати створення нового небезпечного ядерного об’єкту на тих територіях, які згідно програми по реабілітації Чорнобильської Зони мають бути повернуті до користування. Крім того, цей проект не буде проходити жодних громадських консультацій, бо згідно змін до законодавства зроблених у 2009-му році все будується в Чорнобильській Зоні Відчуження узгоджується тільки з МНС.

Уряд має намір розмістити централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні. Про це йдеться в проекті закону “Про поводження з відпрацьованим ядерним паливом”, схваленому Кабінетом міністрів України 6 липня 2011 р.

Законопроект пропонує встановити, що централізоване сховище для зберігання відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР українських АЕС є частиною єдиного комплексу з поводження з відпрацьованим ядерним паливом державного спеціалізованого підприємства “Чорнобильська АЕС”, який розміщується в зоні відчуження, йдеться в повідомленні.

Передбачається, що загальна місткість сховища становитиме 16 тис. 529 відпрацьованих тепловиділяючих складань реакторів ВВЕР-440 і ВВЕР-1000. Термін експлуатації сховища складе 100 років. Передбачається використання технології поверхневого “сухого” зберігання корпорації Holtec International. Пропонується 10% загальної кошторисної вартості будівництва спрямувати на спорудження об’єктів соціального призначення у місті Славутичі, а також Іванківському та Поліському районах Київської області.

Прийняття закону сприятиме створенню альтернативної системи поводження з відпрацьованим ядерним паливом українських АЕС для зміцнення енергетичної безпеки держави, зазначили в уряді.

Нагадаємо, в грудні 2005 р. НАЕК “Енергоатом” підписала договір з компанією Holtec на спорудження централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива для Хмельницької, Рівненської та Южно-Української АЕС через значне подорожчання послуг з вивезення відпрацьованого палива в Росію.

Джерело: news.finance.ua